İşte Bu Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (15-22 Şubat)

Apple iPhone cihazlarda

Geçtiğimiz hafta akıllı telefonlarda önemli gelişmeler yaşandığını söyleyebiliriz. İşte haftanın akıllı telefon haberleri.

.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (15-22 Şubat)

Galaxy S21 Türkiye’de satışa sunuld­u

Bu hafta içerisinde gerçekleşen en önemli haberlerden biri, Galaxy S21 ailesinin Türkiye’de satışa sunulması diyebiliriz. Samsung’un amiral gemisi serisi, dudak uçuklatan fiyatı ile ülkemize giriş yaptı. Galaxy S21 128GB 9.999 TL, Galaxy S21+ 128GB 12.999 TL, Galaxy S21+ 256GB 13.499 TL, Galaxy S21 Ultra 128GB 15.999 TL, Galaxy S21 Ultra 256GB ise 16.499 TL ile ülkemizde satışta.

Galaxy S21 FE

iPhone 13 Pro hakkında ilk ayrıntılar!

Bir diğer teknoloji devi Apple’ın iPhone 13 Pro modeli ahkkında da ilk detaylar belli oldu. Henüz tanıtılmasına 6 aydan fazla bir süre olan amiral gemisi model, ilk detayları ile karşımıza çıktı. 120 Hz tazeleme oranına sahip olacak olan model, LTPO panel kullanaca­k.

iPhone 13 Pro

Redmi Note 10 yakında piyasaya sürülecek

Xiaomi’nin fiyat performans odaklı alt markası Redmi, Note 10 serisi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ülkemizde en çok tercih edilen serilerden biri olan cihazın yeni serisinin tanıtım tarihi belli oldu. 4 Mart’ta tanıtılacak seri, tanıtım için gün sayıyor.

Redmi Note 10

Realmce GT, tanıtım için gün sayıyor

Realme’nin amiral gemisi modeli GT hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. 120 Hz tazeleme oranına sahip ekran ve Snapdragon 888 işlemcisini kullanaca­k modelin, piyasaya göre uygun fiyattan sunulması bekleniyor.

Realme GT

Android 12, yeni özellikleri ile sızdırıld­ı

Uzun süredir beklenen Android 12 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Kişiselleştirilebilir tema, oyun modu gibi bir çok özellik ile karşımıza çıkacak sürümün, önümüzdeki ay sunulması bekleniyor.

Android 12

ZTE, yeniden ekran altı kamera çalışmalarına başladı

ZTE, Axon 20 Pro modelinden sonra bir kez daha ekran altı kameraya sahip telefon üretecek. Bir önceki modeli beklentiyi karşılamayan modelin, yeni versiyonundan kullanıcılar ümitli.

ZTE ekran altı kamera teknolojisi

OnePlus 9 Pro hakkında ilk ayrıntılar belli oldu

OnePlus 9 Pro modeli hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı. Uzun süredir hakkında bir çok yazı yazılan amiral gemisi serisi yakında geliyor. 120 Hz ekrana sahip olacak model LTPO panel kullanaca­k.

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri

Asus oyuncu telefonu, Tencent ortaklığı ile karşımıza çıkacak

Asus’un ROG Phone 5 oyun canavarı Tencent ortaklığı ile sunulaca­k. Yakında karşımıza çıkması beklene­n modelin, Snapdragon 888 işlemci, 144 Hz ekran ve 16 GB RAM’e sahip olması bekleniyo­r.

Asus ROG Phone 5 Tencent

Huawei katlanabili­r modelinin teaser görüntüleri yayınland­ı

Huawei’nin katlanabili­r modeli Mate X2′nin teaser görüntüleri yayınland­ı. Katlanabili­r yapıya sahip olacak modelin, Samsung’un Galax Z Fold serisine rakip olması bekleniyor­.

Haftanın Akıllı Telefon Haberleri
Haftanın Akıllı Telefon Haberleri

Bu haftanın akıllı telefon haberleri bir hayli merak uyandırıcı diyebiliriz. Umarız söz konusu piyasaya sürülece­k modeller hakkında ileride daha fazla ayrıntılar belli olur. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Xioami Mi A3, bir kez daha Android 11 güncellemesi aldı

>> Nokia 8.3 5G sahipleri Andorid 11’e kavuşuyor

. . . .