Huawei P50 serisi kanlı canlı görüntülendi: Kusursuz kamera tasarımı

huawei p50

Huawei P50 serisine ait yeni detaylar ortaya çıktı. Kanlı canlı görüntüler ile karşımıza çıkan model, tasarımıyla büyülüyor. İşte detaylar.

Piyasaya girdiği ilk günden bu yana çok hızlı bir gelişme sergileyen Huawei, şirket değeri olarak da hızlı bir ivme kazandı. Bu hızlı ilerleme süreci ABD tarafından pek hoş karşılanmadı ve büyük bir engelleme operasyonu başladı. Bunun sonucunda Huawei, bütün ABD şirketlerinin hizmetlerinden engellendi. Tayvan merkezli çip üreticisi TSMC de firmayı engelleyenler listesine girdi. Fakat bu süreçten sonra akıllı telefon alanında Huawei için ne kadar zor zamanlar olsa da, bir şekilde ilerleyebildi diyebiliriz. Kendi aplikasyon uygulaması dahil birçok hizmeti yeni telefonlarında uygulamaya başlayan Huawei, her ne kadar ön yargı ile karşılanıyor olsa da kusursuz çalışıyor. Fakat bazı durumlarda tabii ki Google Play hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Bunun gibi konularda hala eksik kaldığını söyleyebiliriz.

huawei p50

Huawei’nin Kirin 9000 işlemcisi ile uzun süre boyunca zirvede yer alan serisi P40’ın yeni modelleri yolda. P50 serisinin render görüntüleri ortaya çıktı. Üstelik bu görseller yüksek çözünürlüklü. Bununla beraber yeni modelin kanlı canlı görüntüleri de ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan redner görüntüleri ile eşleştiğini belirtelim. Bununla beraber yeni modelin bazı temel özellikleri de ortaya çıktı

Huawei P50, incecik çerçeveler ve kusursuz kamera ile geliyor

Çin sosyal medya platformu Waibo’da Digital Chat Station kaynağının aktardıklarına göre, P50 olduğuna kesin gözüyle bakılan model, kanlı canlı görüntülendi.

huawei p50

Yeni modelin kamerasının özellikleri kesin olarak ortaya çıkmadı. Fakat iddialar, yeni modelin ana kamerasının, Sony’nin 1 inç büyüklüğündeki IMX 800 sensörü olacağı yönünde.

Huawei P50

Serinin yeni modellerinin Mayıs Haziran aylarında kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor Ayrıca yeni seri ile birlikte hangi modellerin sunulacağı da belli oldu. Şuanlık 3 farklı modelin karşımıza çıkacağı kesinleşti. Bunlar; P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tabii ki ilerleyen tarihlerde bu seriye farklı modellerin eklenmesi de muhtemel.

İlgili Haberler

>> Huawei Band 6 resmiyet kazandı: Mi Band 6’ya büyük rakip!

>> Akıllı Telefon Üreticileri LG Üzerinden Ders Almalı: Sektörel Rekabet Giderek Sertleşiyor