Huawei P50 İlk Defa Görüntülendi: HarmonyOS Gümbür Gümbür Geliyor

Yeni Huawei HarmonyOS

En tartışmalı cihazlardan birisi olarak bilinen Huawei P50 ilk defa ortaya çıktı. Bu cihazın hem Huawei hem de akıllı telefon sektörü açısından büyük bir önemi var. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

.

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketleri içerisinde yer alan Huawei ne yazık ki istemediği sorunlar ile karşı karşıya kaldı. ABD ambargosu ile birlikte bu şirket bir daha belini doğrultamadı. ABD merkezli markalardan yazılım veya donanım alması yasaklanan Huawei böylece kendi işletim sistemini geliştirmek zorunda kaldı.

Huawei HarmonyOS işletim sistemi ile birlikte gelecek olan ilk akıllı telefon bile belli oldu. Huawei P50 işte tam da böyle bir nedenden dolayı büyük bir öneme sahip. Birçok kişi bu cihazın 29 Temmuz 2021 tarihinde piyasaya sunulacağını söylüyor.

Huawei P50 ilk defa ortaya çıktı

Huawei markasının çevrimdışı mağazalarında çalışan bir kişi bazı görseller paylaştı. Bu görseller büyük bir ihtimalle Huawei P50 modeline ait. Cihazın önceki bilgisayar tasarımı görüntüleri değil gerçek fotoğrafları servis edildi. Böylece en azından yeni akıllı telefon ile ilgili bazı detaylar öğrenilmiş oldu.

Huawei P50 ilk defa

Ayrıntılı olarak bakıldığında sade bir tasarım tercih edildiği görülüyor. Ayrıca telefonun arka kısmı büyük kameralar nedeniyle son derece fazla dikkat çekiyor. Böylece sosyal medyaya sürekli olarak fotoğraf atan kişilerin bu cihazla zirveyi yaşayabileceğini söyleyebiliriz. Telefoto lensi ise hem fotoğrafların hem de videoların kalitesini önemli ölçüde artırabilir.

Yeni Huawei cihazı çift işlemci ile geliyor

Bu cihazın en önemli özelliklerinden birisi de çift işlemci seçeneği ile gelecek olması. Çin merkezli üretici modellerin bir tanesinde Snapdragon 888 4G tercih ederken diğerinde Kirin 9000 kullanacak. Böylece kullanıcılara işlemci seçeneği bile sunulabilecek.

Bu cihazın ABD donanım ve yazılımlarından mahrum kalması büyük bir eksiklik olacak. Mesela 5G yerine 4G kullanılacak olması büyük bir sorun olarak görülebilir. Peki siz böyle bir cihazı almak ister miydiniz?

İlgili Haberler:

>> ABD Çinli Şirketlere Yatırımı Yasakladı: Vaziyet Alın Buralar Fena Karışacak

>> Huawei Band 6 Pro Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Beklenenden Hızlı Geliyor

. . . . .