Yılın En İyi Telefonu Seçildi! Sizce Bu Ödülü Kim Kazanmıştır?

Mobile World Congress ya da kısaca MWC 23, geçtiğimiz günlerde başladı. Dünyanın farklı noktalarından milyonlarda ziyaretçi, yeni mobil teknolojileri deneyimlemek için fuar alanına akın ediyor. Eh, bir yandan da yılın en iyi telefonlarının seçilmesi için faaliyetler yürütülüyordu. Pek çok bağımsız analist, gazeteci ve influencer’ın bir araya gelerek yaptıkları seçim sonucu, yılın en iyi telefonu Apple’ın iPhone 14 Pro’su oldu. Zaten bu ürün, ülkemizde de büyük bir ilgiyle karşılaşıyor ve zaman zaman stoklarda bulunması bile zorlaşıyor.

Yılın en iyi telefonu belli oldu. Global Mobile Awards (GLOMO) etkinliğinde, ödüller sahiplerini buldu.

Ocak 2022 ile Aralık 2022 arasındaki dönemde satışa sunulan akıllı telefonlar; performans, yenilikçilik ve liderlik gibi başlıklar göz önünde bulundurularak incelendi. Bunun sonucunda da kazanan, iPhone 14 Pro oldu.

“Peki diğer adaylar kimlerdi?” diye merak ediyorsanız, onları da paylaşalım:

En iyi telefon adayları listesinde, 14 Pro’dan hariç olarak

Google Pixel 7 Pro
Nothing Phone (1)
Samsung Galaxy Z Flip 4
Samsung Galaxy S22 Ultra modelleri de bulunuyordu.

Yılın En İyi Telefonu Seçildi! Sizce Bu Ödülü Kim Kazanmıştır?

En iyi telefon ve en iyi cihaz yeniliği tarafında ipi Apple göğüsledi

“Etkileyici cihaz yeniliği” kategorisinde kazanan, Apple’ın “Emergency SOS via Satellite” özelliği oldu. Bu özellik, şebekenin çekmediği esnalarda, telefonun uydulara bağlanarak acil durum – yardım sinyali göndermesini sağlıyor. Bu, aslında çok önemli ve hayat kurtarıcı bir detay. Hatta yakın zamanda, Kanada’da yoğun kar yağışı esnasında yolda kaybolan iki kadının da bu teknoloji yardımıyla kısa sürede bulunduğu haberlere konu olmuştu.

Daha fazla detay ve diğer listeler için buraya göz atabilirsiniz.

En iyi telefon iPhone 14 Pro’nun dikkat çekici özellikleri ve Türkiye fiyatı

iPhone 14 Pro’nun ülkemizdeki başlangıç fiyatı, 42 bin TL. Bu, ürünün 128GB depolamalı versiyonu için geçerli fiyat.

Eğer 256GB depolamalı versiyonu almak isterseniz 44 bin 600 TL ödemelisiniz. 512GB depolamalı versiyonu 49 bin 900 TL, 1TB depolamalı versiyonu da 55 bin 200 TL fiyat etiketlerine sahip.

6.1 inç ekrana sahip ürün, gücünü Apple A16 Bionic işlemcisinden alıyor. Bu, an itibarıyla en performanslı mobil işlemcilerden bir tanesi olarak kabul görüyor.

Face ID güvenlik ve 5G gibi gelişmiş bağlantı teknolojilerini bünyesinde barındıran ürün, aynı zamanda arka tarafta üçlü kamera sistemine sahip ve ana kamera tam 48MP değerde.

iPhone 14 Pro, tek şarj ile 29 saate kadar video izleme imkânı sunuyor. “Ürünün kutusunda şarj adaptörü var mı?” derseniz, maalesef yok. Bunu ayrıca para ödeyerek satın almanız gerekiyor.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Özellikleri Neler Olabilir, Ne Zaman Çıkabilir? İşte Elimizdeki Bilgiler