Huawei P60 Serisi Günler Sonra Tanıtılacak!

Huawei P60

Huawei P60 serisinin günler sonra tanıtılacağı kesinleşti. Aynı zamanda Mate X3 modeli de aynı lansmanda karşımıza çıkacak. İşte tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin P60 serisi hakkında birçok ayrıntıya şahit olmuştuk. İlk olarak serinin en az iki modelden oluşacağını biliyoruz. Yani 23 Mart tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte seriye ait iki model tanıtılacak. Bu modeller P60 ve P60 Pro modelleri olacak. Bununla beraber aynı etkinlikte Mate X3 modelinin de tanıtılacağını biliyoruz. Uzun süredir ortaya çıkan sızıntılarda zaten seriye ait iki modelin de özellikle kamera konusunda fark yaratacağını öğrenmiştik sonunda tanıtıma günler kala iki model hakkında da pek çok sızıntının gerçekleştiğini ve P60 ve P60 Pro hakkında kullanıcıların hiçbir soru işaretinin kalmadığını söyleyelim. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan  tüm ayrıntılar.

İlk olarak Huawei P60 Pro modelinin IMX888 lensine sahip olacağı biliniyor. Anı zamanda içerisine entegre edilmişle 50 MP çözünürlüğe sahip IMX858 ana kamera yer alacak. Yani aynı kamera içerisinde iki adet lens yer alacağını, birinin ultra geniş açılı lens, diğerinin ise ana kamera olacağı biliyoruz. Bununla beraber söz konusu kamera kurulumunda 3,5 kat büyütmeli 64 MP OmniVision OV64B sensörünün de yer alması bekleniyor.

Huawei P60 Serisi Günler Sonra Tanıtılacak!

Huawei P60

Vanilla P60’ın 52 MP ana kamera (IMX789), 50 MP (IMX858) ultra geniş açılı modül ve 16 MP (IMX351) telefoto lens ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her iki telefonun da Snapdragon 8. Nesil Gen 2 sisteminin yalnızca LTE sürümü olan Qualcomm 8 serisi yonga seti ile piyasaya sürülmesi muhtemel. Huawei P60 ve Huawei P60 Pro, Mate X3 için katlanabilir kameranın yeni nesil uydu yetenekleri getirmesi gerekiyor. Söylentilere göre kullanıcılar uydu üzerinden metin ve sesli mesaj gönderip alabilecekler.

Huawei P60

Söz konusu modellerin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat serinin önceki modellerinin Türkiye’ye geldiğini biliyoruz. Muhtemelen Huaewi P60 ve P60 Pro modelleri de Türkiye’ye giriş yapacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> iOS 16.4 Özellikleri! Siz de Deneyebilirsiniz!