Xiaomi 13 Ultra Türkiye’ye Gelebilir!

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra modelinin Türkiye’ye gelebileceğine dair sızıntılar mevcut. İşte Türkiye’ye geldiği takdirde en iyi kameralar arasında yerini alacak olan Xiaomi’nin en güçlüsü hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi’nin amiral gemisi akıllı telefon serilerinin, ülkemize bir hayli geç geldiğini biliyoruz. Tabii ki farklı satıcılarda söz konusu modelleri görsek de Xiaomi Türkiye Garantili olarak satışa sunulmadığını, yani resmî olarak getirilmediğini belirtelim. Özellikle eski adı ile Xiaomi Mi serisi modellerine ait Ultra varyantı, Türkiye’ye ne yazık ki giriş yapmıyor. Xiaomi Mi 11 Ultra modeli, çoğu Xiaomi hayranını heyecanlandırmıştı. Her vatandaş gibi biz de Türkiye’ye resmî olarak giriş yapmasını bekliyorduk. Fakat Mi 11 ve 11 Pro modelleri satışa sunulduğu halde, serinin Ultra modeli resmî olarak satışa sunulmamıştı.

Sonrasında ise bu durumun resmî bir karar olduğunu, Türkiye’ye özgü bir durum olmadığını fark ettik. Yani genellikle Ultra modelleri, yalnızca Çin’e özgü olarak üretiliyordu. Xiaomi 12 serisi tanıtıldığında ise Xiaomi 12S Ultra olarak tanıtılan modelin, Türkiye’ye giriş yapacağına dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Çünkü Xiaomi 12 ve 12 Pro modelleri, küresel satış gerçekleştikten haftalar sonra Türkiye’ye gelmişti.

Fakat Xiaomi 11 secisinde olduğu gibi Xiaomi 12 serisinde de ne yazık ki serinin Ultra modelini ülkemizde göremedik. Tabii ki sarı sitede uygunsuz yollarla getirilen modellere rastladık. fakat o modellerin resmî olarak bir garantisinin olmadığını belirtelim. Şimdi ise iddiaları Xiaomi 13 Ultra modelinin küresel lansmanının gerçekleşeceği yönünde. Eğer iddialar gerçeği yansıtıyorsa, nihayet seriye ait Ultra modelinin Türkiye’ye giriş yapacağını söyleyebiliriz. İşte tüm sızıntılar.

Xiaomi 13 Ultra Türkiye’ye Gelebilir!

Xiaomi 13 Ultra

İddialara göre Xioami tarafından haftalar sora yapılacak olan resmî açıklamada, artık serinin Ultra modellerinin de, düz ve Pro modelleri ile aynı tarihte küresel pazarda tanıtılacak. Tabii ki bu iddianın henüz resmî bir onay almadığını fakat kaynakların sağlam olduğunu belirtelim. Eğer iddia edilen gibi Xiaomi 13 Ultra, çok süre geçmeden küresel pazarda tanıtılırsa, Türkiye’ye de giriş yapması uzun sürmeyecektir. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> iOS 16.4 Özellikleri! Siz de Deneyebilirsiniz!