Huawei Sağlık Play Store’dan Kaldırıldı: İşte Sebebi!

Huawei sağlık

Huawei sağlık uygulaması Google Play Store’dan kaldırıldı. Artık söz konusu uygulamayı  yalnızca .apk dosyası olarak üçüncü parti indirebileceğiz.

Huawei sağlık uygulamasının, Huawei’ye gelen Google ambargosundan sonra, ilginin azaldığını söyleyebiliriz. Özellikle Huawei ambargosundan sonra Google Play Store yerine Huawei tarafından geliştirilen App Gallery kullanılırken, Google haritalar tarafında ise Petal Haritalar kullanılıyordu. Huawei tarafından geliştirilen birçok yerel uygulamasının, çoğu platformlarda aktif olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Öyle ki marka tarafından piyasaya sürülen son akıllı saatlerin, iPhone modelleri tarafından desteklendiğini de belirtelim. Apple Store’da Huawei Sağlık uygulaması kullanılıyor. Fakat Huawei Sağlık uygulamasının Google Play Store’dan kaldırıldığını belirtelim. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Huawei Sağlık Play Store’dan Kaldırıldı: İşte Sebebi!

Huawei Health artık Google Play Store’da bulunmamaktadır ve uygulama artık yalnızca güvenli olmayan bir yandan yükleme yoluyla veya başlangıçta Huawei’nin Uygulama Galerisi aracılığıyla indirilebilir. Uygulamanın son sürümü 2020 yılına dayanıyor ve geçen yıl Ekim ayına kadar sürdü. Band 7 gibi Huawei’nin en yeni giyilebilir ürünleri desteklenmiyordu.

Bu yüzden artık mevcut olmaması mantıklı. İnsanlar zaten en son App Gallery varyantını kullanıyordu. İlginç bir şekilde, uygulama hala Apple’ın App Store’unda ve Samsung’un Galaxy Store’unda mevcut. Huawei Health’i artık Play Store’dan indiremezsiniz. Huawei Health’i indirmeniz gerekiyorsa Huawei’nin talimatları vardır. Uygulamalarınızı güncel tutmak için önce Huawei’nin HarmonyOS uygulama mağazası App Gallery’yi yüklemenizi öneririz.

Huawei sağlık

Huawei’nin her akıllı telefon markasında büyük bir işlev göstermek için çaba sarf ettiğini biliyoruz. Fakat bir zaman sonra bu çabaların birer birer boşa gittiğini de görmekteyiz. Özellikle Google Play Store‘dan Huawei Sağlık uygulamasının kaldırılması, Android kullanıcılarını .apk dosyası olarak indirmeye ittirmiş durumda. Android tarafında ise güvenlik tarafında önemli problemlerin olduğunu biliyoruz. Bu yüzden güvenliğe önem veren Android kullanıcılarının dahi Huawei’nin Sağlık uygulamasını üçüncü parti uygulamalardan indirmemesi dahi önemli bir bir sonuç olarak gösterilebilir. Bu yüzden Huawei’nin Android tarafında yavaş yavaş bitişini seyrediyor olabilir. Önümüzdeki günlerde söz konusu uygulamanın akıbeti hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Sony WF-C700N: ANC Özellikli Kablosuz Kulaklık İsteyenler İçin