Huawei Telefona Google Yükleme Yöntemi: Ambargoya Son!

Huawei Telefona Google Yükleme

Huawei telefona Google yüklemek artık çok kolay. İşte Huawei marka akıllı telefonlara Google servislerini kolaylıkla yükleyebileceğimiz yeni yöntem.

Bildiğiniz üzere ABD, Huawei’ye ambargo uyguladı. Ve Huawei modellerinin Google Play servislerinden yararlanması yasaklandı. Hal böyle olunca çoğu ülke, Huawei marka akıllı telefonları ithal etmek istemedi. Bu yüzden satış rakamlarında önemli ölçüde azalmalar görüldü. Honor’u elinden çıkarttıktan sonra biraz olsun rahatlayan Huawei, her ne kadar kendi aplikasyon uygulamasını geliştirse de akıllı telefonlarda eski satış ivmesini yakalayamadı. Bu başarısızlığın en büyük sebebinin, Huawei modellerinde Google servislerinin olmaması diyebiliriz.

Çünkü Huawei marka akıllı teflonlara Google servisler yüklenmediği için, YouTube, Google Haritalar ve Google Play Store gibi önemli uygulamalar, ne kadar işlem yapılırsa yapılsın, çalışamaz haldeydi. Bazı kullanıcılar söz konusu Huawei modellerinin işletim sistemini değiştirerek Google Play servislerini yüklemeyi başardı. Fakat bu yöntemde de telefonların tüm işlevleri tam yerinde çalışamadı ve hatalar meydana geldi. Geçtiğimiz dönemlerde AppGallery’de de karşımıza çıkan G Space uygulaması ise Huawei telefona Google yükleme sorununu ortadan kaldırıyor: Çünkü söz konusu uygulama sayesinde Google servisleri olan bir emülatör uygulaması indirip, sanki Google servisleriniz varmış gibi Huawei telefonunuzu kullanabiliyorsunuz.

Huawei Telefona Google Yükleme Yöntemi: Ambargoya Son!

Huawei Telefona Google Yükleme

Huawei telefonlara G Space yüklemek için AppGalley uygulamasından  G Space uygulamasını indirebilirsiniz. Eğer sizin kullandığınız Huawei modelinde G Space uygulaması gözükmüyorsa, daha kolay yöntemler de mevcut. Google’dan aratarak bulabildiğimiz herhangi bir apk. yükleme sitesinden G Space uygulamasını indirebilirsiniz. Eğer Huawei marka akıllı telefonunuzda bu uygulamayı sorunsuz olarak kullanabilmek isterseniz, son sürümünü yüklemenizi tavsiye ederiz. Çünkü G Space uygulamasının ilk sürümlerinde optimizasyon sorunları yaşanabiliyor.

Huawei telefona Google yükleme, G Space sayesinde çok kolay bir hale geliyor. Çünkü uygulamayı açtıktan sonra, karşımıza çıkan menüde Google servisleri yer alır. Bu servisleri, ister uygulama üzerinden açabilirsiniz, isterseniz masaüstüne kısa yol oluşturabilesiniz. Yani artık Huawei marka akıllı telefonların değerini düşüren Google servisleri eksikliğini G Space uygulaması sayesinde rahatlıkla yok edebiliyoruz.

İlgili Haberler

>> Spotify Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi! İşte Yeni Abonelik Fiyatları