Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ’nden akademilere tam destek

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ’nden akademilere tam destek

PAYLAŞ
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, ülkemizdeki üniversiteleri ana paydaşı olarak görerek çok sayıda önemli işbirliğine imza atıyor. Birçok başarılı Türk mühendisin çalıştığı Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, akademik kurumlarla yaptığı ortak çalışmalarla birlikte geleceğin teknolojilerini geliştiriyor.

Prof. Erdal Arıkan ile seminer programları 

HUAWEI Türkiye Kampus Ar-Ge Merkezi seminerleri, 5G polar kodları özelindeki çalışmalarıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Erdal Arıkan ve Bilkent Üniversitesi’nden Dr. Orhan Arıkan’ın katılımlarıyla düzenlendi. Ar-Ge Direktörü Merkezi Direktörü Hüseyin Hai ve Huawei Kablosuz Ürünler İş Birimi Yöneticisi Dr. Wen Tong’in de katıldığı etkinlikler, üniversite 4. sınıf Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin yüzde 98’ine ulaşılan iki farklı seminer şeklinde düzenlendi.

Üniversite İş birlikleri 

Ar-Ge Merkezi, Yeditepe Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi gibi kurumlarla çeşitli iş birlikleri hayata geçirdi.  Yeditepe Üniversitesi Kariyer Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi ILTEK Günleri, 9 Eylül Üniversitesi DETECH 2019, Gebze Teknik Üniversitesi GeekDay’19, ODTÜ Buluşma Günleri gibi birçok farklı etkinliğe katılarak öğrencilere destek veren Ar-Ge merkezi, pek çok staj ve iş başvurusu da topladı.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ‘ne GSU onur ödülü

Ar-Ge Merkezi, Galatasaray Üniversitesi tarafından düzenlenen GSU Ödül törenine davet edildi. Yılın en iyilerinin öğrenciler tarafından oylanarak seçildiği törende, Ar-Ge Merkezi’nin kampüslere yönelik çalışmaları, geleceğin çalışanları tarafından ödüle layık görüldü. 

Huawei Explorers: Geleceğin bilim insanlarını aramak 

Teknolojinin gelişmesinde küresel bir öncü olan Huawei, teknolojik ilerlemeyi sürekli kılmak ve genç yetenekleri ortaya çıkarmak için yeni bir program başlatıyor. Geleceğin teknolojisini şekillendirmek isteyen gençler için Ar-Ge merkezinin kapılarını açan şirket, Huawei Explorer programını başlatıyor.

Programa katılacak öğrenciler, teknoloji merkezlerinde güncel yenilikleri öğrenme şansına sahip olacaklar. Program, üniversite üçüncü sınıf ve dördüncü sınıf öğrencileri için ve son başvuru tarihi 15 Mayıs. Üniversite öğrencilerine üst düzey bir Ar-Ge deneyimi sunacak olan bu programa üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri başvurabilecek. Adaylar programa www.huaweiexploreres.com adresinden çevrimiçi olarak başvurabilir. Mülakat süreci ise 15-30 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Red Hat Enterprise Linux 8 ‘in kullanıma açıldığı duyuruldu


CEVAP VER