Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nden Yapay Zeka Destekli İş Güvenliği Çözümü

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, kuruluşların iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına katkı sağlamayı amaçlayan yapay zeka tabanlı çözümü WeSight’ta son aşamaya geldi. 

Huawei Türkiye ‘nin İstanbul Ümraniye’deki Ar-Ge Merkezi’nde görev alan mühendisler tarafından geliştirilen WeSight çözümü; madenler, şantiyeler ve üretim tesisleri gibi çalışma alanlarında, çalışan sağlığı ve güvenliği özelindeki aksaklıkları önlemeyi amaçlıyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi mühendisleri farklı alanlara yönelik, yüksek teknoloji odaklı ürünler geliştirmek için çalışıyor. Şirketin WeSight çözümü, riskli çalışma alanlarında görev yapan personelin, güvenli bir iş ortamında çalışmasını amaçlıyor.

WeSight, çalışanların koruyucu ekipman kullanımlarını, tehlikeli alanlara erişim ihlallerini ve kazalara yol açabilecek olayları izleyen, bilgisayar görüsü destekli bir teknolojik çözüm. Sistem herhangi bir risk veya ihlal tespit ettiğinde, yetkilileri otomatik olarak uyarıyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi tarafından Geliştirilen WeSight çözümü kısa süre sonra pazara sunulacak 

Kısa süre sonra pazara sunulması planlanan ürünün gerçek saha testleri, maden arama alanlarında devam ediyor. İlgili web sitesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.  Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi

Huawei, dünya çapındaki gelişimini desteklemek için her yıl gelirinin en az yüzde 10’unu Ar-Ge’ye ayırma hedefi belirlemiştir. Huawei, son 15 yılda Ar-Ge’ye en az 639,3 milyar yuan yatırım yaptı. 2018 yılında şirketin Ar-Ge harcaması ilk kez 100 milyar yuan’ı aştı.

Ar-Ge Merkezi Müdürü Hüseyin Hai Bo, merkezin 10. yılında Huawei Türkiye Ar-Ge yatırımına ilişkin şu açıklamayı yaptı: Teknolojilerimiz 30’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor yurtdışına da satılıyor. ”

Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi, yüksek teknolojili BT çözümleri oluşturmak için İş Destek Sistemleri, Dijital Servisler, SmartCare, Kablosuz ve Araştırma olmak üzere 5 ürün alanına sahiptir. 5G kullanım senaryoları AI ve Huawei Mobil Servisleri (HMS), Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin en önemli faaliyet alanlarını oluşturuyor.

Ar-Ge merkezi, güçlü değerlere, büyük fırsatlara, harika tesislere ve dünya çapında birçok merkeze sahip ofislere sahiptir ve etkileri ilk günden itibaren kendini gösterecektir.

Huawei Global’deki Ar-Ge Merkezi’nin başarılı çalışmaları arasında 5G, yeni nesil mobil iletişim, veri merkezi çalışmaları, yapay zeka ve video çalışmaları yer alıyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge, yeni nesil mobil iletişim alanlarında 5G inovasyonuna öncülük etti ve sektörün gelişimine aktif olarak katkıda bulundu.

İlgili Haberler

>> HUAWEI, Dijital Finans ve Güvenlik için İnovasyon Laboratuvarı’nda Sektör Ortaklarıyla İş Birliği Yapıyor