Geçen Haftanın Otomobil Haberleri: Yine Heyecan Doruktaydı (11 – 18 Ekim)

Honda ve Sony elektrikli

Geçen haftanın otomobil haberleri yine herkesi heyecanlanmayı başardı. Hadi gelin otomobil dünyasında yaşananlara birlikte göz atalım.

Sizler için düzenli olarak yayınladığımız haftalık otomobil haberleri en heyecanlı olanlar arasından seçildi. Bildiğiniz üzere neredeyse her hafta Tesla araçları gündemdeki yerini koruyor. Bu hafta yine otomobil dünyası kıpır kıpırdı. Sadece Tesla değil birçok markanın gündeme bomba gibi düşen haberleri ile karşınızdayız.

Geçen haftanın otomobil haberleri: Ford Tourneo Connect ve 2022 Ford Focus

Bu hafta gündeme bomba gibi düşmeyi başaran marka Ford oldu. Genellikle Tesla daha fazla ön plana çıkıyordu. Ancak bu hafta Ford birçok araç tanıtımı yaptı. Bu araçlardan ilki Ford Tourneo Connect modeli oldu. Volkswagen ile ticari araç birliği yapan Ford bu modelini tanıttı. Bu araçta benzinli tarafta 1,5 litrelik dizel tarafta 2 litrelik motor hacmi ön plana çıkıyor.

Geçen haftanın otomobil haberleri

2022 Ford Focus bir diğer önemli model olarak karşımıza çıktı. Araç yeni motor seçenekleri ve geliştirilmiş bilgi eğlence sistemi gibi birçok detay sunuyor. Gelen son ayrıntılara göre Avrupa’daki başlangıç fiyatı 22 bin 465 Euro. ABD içerisinde önemli bir yere sahip olan bu marka düzenli olarak yeni modeller tanıtmaya devam ediyor.

Tesla Model 3 hayat kurtardı, BMW iX xDrive40 fiyatı

Dünyanın en çok beğenilen otomobil markaları içerisinde yer alan Tesla, model 3 aracıyla yine gündeme oturmayı başardı. Bu defa olay Tayvan’da yaşandı. Gündüz vakti 4 kişi bir adamı kaçırmaya çalıştı. Bu adamın arkadaşı Tesla aracı ile suçluların arabasına çarpıp onları durdurdu. Böylece 4 suçlu polis tarafından tutuklandı.

BMW iX xDrive40 aracı gündemde kendisine yer bulmayı başardı. Ancak bu araç olumlu bir sebepten dolayı gündeme gelmedi. Avrupa fiyatı 77 bin euro olan araç Türkiye’de 1 milyon 632 bin 300 TL oldu.

Bu haftaki otomobil haberlerini sizlere aktardık. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

İlgili Haberler:

>> Apple Otomobilleri Kontrol Altına Almak İstiyor: Yavaş Gel Apple

>> Honda Üretimi Durdurma Kararı Aldı: Otomobil Almak İsteyenler İçin Kötü Haber