Huawei ve Leica Ortaklığı Devam Edecek mi? Açıklama Geldi!

Dün yaptığımız haberimizde, mobil fotoğrafçılıkta yeni bir dönemin başlamak üzere olduğundan söz etmiş ve Xiaomi ile Leica ‘nın ortaklı anlaşmas imzaladığından bahsetmiştik. Bu doğrultuda, muhtemelen temmuz ayında görücüye çıkacak olan Xiaomi amiral gemisinde Leica destekli gelişmiş kamera sisteminin kullanılması bekleniyor. Tabii ilerleyen dönemlerde model sayısında artışlar olacaktır. “Peki ya Leica’nın Huawei ile olan işbirliği ne durumda?” diye soruyorsanız, ona da bir cevap geldi.

Android Authority sitesinde yer verilen ve Huawei kaynaklarına dayandırılan bilgilerde, Huawei ile Leica arasındaki işbirliğinin 31 Mart 2022 itibarıyla sona erdiği doğrulandı.
Görünüşe göre Huawei ile yeni bir anlaşma düşünülmemiş ve yeni bir ortak olarak Xiaomi ile el sıkışılmış.

Bildiğiniz gibi Huawei, son yıllarda satışa sunduğu amiral gemisi modellerinde Leica destekli çoklu kamera sistemlerini kullanıyordu. Huawei P50 ve P50 Pro, bu tarafta örnek olarak verilebilecek iki model. Bundan sonrasında tabii Huawei de kendi başının çaresine bakacak ve yine yüksek kalite için fırsatlar kollayacaktır.

Huawei ve Leica Ortaklığı Devam Edecek mi? Açıklama Geldi!

Bültenden alıntı:

Xiaomi ve Leica Camera’dan uzun vadeli stratejik iş birliği

Xiaomi ve Leica Camera, 23 Mayıs’ta stratejik işbirliği anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Görüntüleme sistemi iki şirket tarafından ortaklaşa geliştirilen ilk amiral gemisi akıllı telefon, bu yıl temmuz ayından itibaren satışta olacak.

Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor. Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı”.

Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı. Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız”.

İlgili Haberler

>> Apple iPhone 14 Ailesi Hakkında Heyecan Verici Detay Geldi