Samsung Odyssey G4 Tanıtıldı: Oyun İçin Yeni Monitör!

Odyssey G4

Samsung Odyssey G4 oyuncu monitörü piyasaya sürüldü. 25 inç ve 27 inçlik seçenekleri ile gelen monitör hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda oyun odaklı monitörlere olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Özellikle e-spor alanında karşımıza çıkan gelişmeler, beraberinde oyuncu ekipmanlarının da artmasına sebep oldu. Samsung’un ise monitör tarafında rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Odyssey serisi ile karşımıza çıkan monitörler hem yüksek tazeleme oranı hem de özel teknolojiler ile geliştirilmiş paneli ile piyasada en iyi oyuncu monitörleri arasında yer alıyor. Yakın zamanda Samsung Odyssey G4 modeli tanıtıldı. 240 Hz tazeleme oranına sahip 25 inç ve 27 inç seçenekleriyle gelen monitörün, Türkiye’de tanıtılacağına dair iddialar mevcut. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Odyssey G4 Tanıtıldı: Oyun İçin Yeni Monitör!

Teknik özellikleri aynı olan iki modelin tek farkı, boyutu. Diğer tüm özellikler ortak. 21:9 en boy oranlarında 1080p çıkış veren IPS bir panel ile karşımıza çıkan modelin 1MS gecikme süresi sunduğunu belirtelim. 400 nits’e kadar parlaklık sunan model %99s RGB renk alanı kapsamına sahip. Görüntü yırtılmalarını azaltmak için ise AMD Free-Sync Premium ve Nvidia’nın G-Sync desteğini de beraberinde getiriyor.

Samsung Odyssey G4

Serinin hem 25 inç hem de 27 inç modelinde, çift HDMI 2.0 bağlantısı, Display Port 1.2 bağlantısı ve 3,5 mm kulaklık jackı bulunuyor. Fakat diğer diğer Odyssey monitörlerinde görmeye alışık olduğumuz USB bağlantı noktası Odyssey G4 modelinde bulunmuyor.

Yeni modelin fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat genel olarak teknik özelliklerini incelediğimiz zaman, diğer Odyssey modellerinde görmeye alışık olduğumuz Premium özellikler karşımıza çıkmıyor. Yani 1080p çözünürlüğe sahip olan USB portu dahi bulunmayan bir monitör, uygun fiyattan satışa sunulabilir. Bununla beraber IPS bir panele sahip olması ve düz bir ekran ile geliyor olması da fiyatını önemli ölçüde düşürecektir. Önümüzdeki günlerde yeni modellerin Türkiye ihtimali ve fiyatı üzerine yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei ve Leica Ortaklığı Devam Edecek mi? Açıklama Geldi!

>> Microsoft ‘tan Heyecanlandıran Katlanabilir Ekranlı Telefon Projesi!