Huawei Watch Fit 2 Akıllı Saat İnceleme: Yeni Yaz Arkadaşınız

Akıllı saat pazarının önemli oyuncularından Huawei, yeni Watch Fit 2 akıllı saat ailesiyle karşımızda. “Aile” tabirini kullanıyoruz, zira üç farklı seçenek sunuluyor. Bunlar: Active Edition, Classic Edition ve Elegant Edition. Kısacası, yaşam tarzınıza uygun, günlük aktivitelerinizde size yardımcı olabilecek en iyi seçeneği belirleyebilirsiniz.

Active Edition, silikon kayışla geliyor. Daha sportif bir görünüm kazandırırken bilekte daha rahat konumlandırma şansını da sunuyor.

Classic Edition, daha klasik giyim tarzı olanların tercih edebileceği, hem tarzına uygun hem de bir yandan günlük aktivitelerin takibini sağlayabilecek bir seçenek.

Elegant edition ise, gümüş renkte, metal örgü kayışla geliyor. Özellikle ışık altında parlayan, bileğinizde de saatin gücünü, bir nevi ağırlığını hissettirebilen bir detay.

Bu versiyonlar arasında, özellikle Watch Fit 2 Elegant Edition ile günler süren deneyimler gerçekleştirebildik. Kayışlar hariç 30 gram ağırlıkta olan ürün, özellikle metal örgü kayışıyla diğer çoğu saatten ayrılmayı başarabiliyor. Bu kayışı da miknatıslı yapısı sayesinde bilekte kolayca konumlandırabilirsiniz.

5ATM suya karşı dayanıklı olan ürün, gerek gündelik rutinlerinizde, gerekse de egzersiz süreçlerinizde korkusuzca kullanımı mümkün kılıyor.

Huawei Watch Fit 2, 1.74 inç değerde ekrana sahip ve ufak dokunuşlarla kontrol edilebiliyor, akıcı deneyimler sunuyor

Ekranın yanlardan kavislendirilmiş olması, yumuşak bir kullanımın önünü açmış. Öte yandan, metal çerçevenin biraz ince olması ve ekranın dışa doğru hafif çıkık konumlandırılması, kullanırken dikkatli olmanız gerektiğini de işaret ediyor aslında. Ufak bir darbe sonucunda ekranın çizilmesini ya da daha ciddi hasar görmesini istemezsiniz, değil mi?

336 x 480 çözünürlük sunan Amoled ekran, hem iç hem de dış mekân kullanımlarında canlı renkler ve yeterli parlaklık düzeylerini sunabiliyor.

Harmony işletim sistemine sahip

Bildiğiniz gibi Huawei, son dönemde Harmony işletim sistemli akıllı cihazlarıyla yol alıyor ve büyük bir ekosistem kurma amacı var. Bu doğrultuda Huawei Watch Fit 2 akıllı saatte de güncel Harmony işletim sistemi bulunuyor. Böylece Android ve iOS işletim sistemli telefonlarla uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Önceki videolarımızda da söylediğimiz üzere, bu ürünü de sorunsuz kullanabilmek için telefonunuza Huawei’nin Sağlık uygulamasını kurmalısınız. Uygulamayı, Huawei’nin uygulama mağazasına giderek ücretsiz indirebilirsiniz.

Huawei Watch Fit 2’nin kullanımı kolay, gerek büyük logolar, gerekse de liste halinde kullanabileceğiniz bir arayüzü var. Ön yüklü olarak pek çok saat yüzü de sunuluyor ve isterseniz Sağlık uygulaması üzerinden farklı saat yüzlerini de indirip kullanabilirsiniz.

Gelen uygulama bildirimleri, müzik kütüphanesinin kontrol edilmesi, adım sayar, kandaki oksijen oranı takibi ve uyku izleme gibi popüler pek çok özellik, bu üründe de bulunuyor. Tabii tüm bu özellikler yardımıyla elde edilen verileri detaylıca Sağlık uygulaması üzerinden görebilirsiniz.

Huawei Watch Fit 2 Akıllı Saat İnceleme: Yeni Yaz Arkadaşınız

Ürün, egzersiz süreçleriniz için de iyi bir arkadaş. Koşu, yürüyüş, bisiklet, yüzme, eliptik bisiklet, ip atlama ve kürek gibi popüler modlar bulunuyor

Otomatik egzersiz algılama özelliği sayesinde, yürüyüş, koşu, eliptik ve kürek egzersizleri algılanıyor.

Ürünle tüm gün sağlık takibi gerçekleştirebilir, yaklaşık 100 farklı egzersiz modunun arasında gezinti yaparken adeta zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyebilirsiniz.
Bir de, GPS desteği sayesinde, kat ettiğiniz rotanın detaylı bir haritası çıkarılıyor ve tüm detayları uygulama üzerinden inceleyebiliyorsunuz.

Saatimizin üzerinde mikrofon ve hoparlör de bulunuyor. Bunun anlamı, size bir arama gelirse ve o esnada saat ile telefonunuz bağlantılı ise, saat ekranı üzerinden aramaları cevaplayabilirsiniz. Özellikle ev kullanımlarında, sessiz ortamlarda iyi bir ses kalitesi sunduğunu söyleyebiliriz.

Huawei Watch Fit 2, beraberinde gelen şarj yatağıyla kolaylıkla şarj edilebiliyor ve tek şarj ile normal kullanımda 10 güne varan deneyimler sunabiliyor

Yoğun kullanımda ise, tek şarj ile 1 haftaya erişme şansınız var. Örneğin her gün birkaç saat spor yapıyorsanız, telefonla bağlantılı kullanım gerçekleştirip yarım saat civarı müzik dinliyorsanız, bir yandan uyku takibi modu da aktif ise, tek şarj ile 1 haftayı görmeniz mümkün. Kullanım alışkanlıklarınız neticesinde pil süresinde değişikliklerin olacağını da hatırlatalım.

Huawei Watch Fit 2 Elegant Edition, Huawei Türkiye’nin websitesinde, an itibarıyla 3 bin liralık satış fiyatı etiketine sahip. Tabii ki diğer versiyonların fiyatlarını görmek ve daha fazla detay öğrenmek için Huawei Türkiye’nin resmi websitesine adım atmalısınız.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Pro Türkiye Yolcusu!