Huawei Watch GT3 Pro Spor İnceleme: Premium Tasarım, Güçlü Özellikler!


Çinli teknoloji firması Huawei, geçtiğimiz günlerde özel bir etkinlik gerçekleştirerek yeni akıllı saat modellerini ilk kez görücüye çıkardı. Bildiğiniz gibi şirket, akıllı saat pazarında iddialı isimlerden bir tanesi. Hazırladığı modellerde tasarımı ve kullanılabilirliği ön plana alıyor, hem de hayatın hemen her noktasına uygun özelliklerle pek çok kolaylık sağlıyor. Firmanın tanıttığı saatlerden bir tanesi de Huawei Watch GT3 Pro – Spor modeliydi. Bir süredir deneyimlediğimiz ve memnun kaldığımız saat hakkında bir inceleme yazısı hazırlayalım ve detayları sizlerle paylaşalım istedik.

Huawei Watch GT3 Pro – Spor modeli, 46mm kasa çapına sahip ve bu kasa, titanyum malzeme kullanılarak hazırlandı. Dolayısıyla ilk etapta dikkat çekici iki unsur var:

1. Ürün, büyük tasarımlı ve dolayısıyla büyük ekranlı saat kullanmaktan hoşlananlar için ideal bir tercih.

2. Titanyum malzeme sayesinde darbelere karşı oldukça dayanıklı ve uzun süreler kullanıma uygun yapıda bir akıllı saat bu.

Ayrıca, dayanıklılık tarafında çizilmelere karşı güçlü safir cam unsurunu da unutmayalım.

Bize, deneyimleyebilmemiz için siyah kauçuk kayışlı versiyonu geldi. Bu versiyon, şu an Huawei Türkiye websitesinde, 5.499 TL satış fiyatı etiketiyle satılıyor. Bunun haricinde, deri kayışlı ve titanyum metal kayışlı versiyonlar da var. Kısacası Huawei, her tarza, her ihtiyaca yönelik hareket ederek teknoloji severlerin beğenisini kazanabilir.

Ürünümüz, kayış hariç 54 gram ağırlıkta. Bilekte rahatlıkla konumlandırılabiliyor ve bir rahatsızlık uyandırmıyor. Kayışları kolaylıkla çıkarıp takabiliyorsunuz. Aynı zamanda 5ATM derinlikte suya karşı dayanıklı olduğunu da söylemeliyiz. İster havuzda isterseniz de denizde yüzüyor olun, “Acaba saatim su geçirir mi?” diye endişe etmenize gerek kalmayacaktır. Zaten antrenman modları arasında gelişmiş yüzme detayları da bulunuyor. Bu sayede verilerinizi takip edebilirsiniz.

Tabii saat çerçevesinin sağ yan tarafında fiziksel olarak konumlandırılan iki tuş da fark edilemeyecek gibi değil. Bunlar sayesinde de hem gezintiler yapabilir hem de istediğiniz noktaya kısayol yöntemiyle erişim sağlayabilirsiniz.

Huawei Watch GT3 Pro Spor İnceleme: Premium Tasarım, Güçlü Özellikler!

Huawei Watch GT3 Pro – Spor, 1.43 inç değerde Amoled ekrana sahip

Saatimiz 1.43 inç değerde Amoled ekranla geliyor. 466 x 466 çözünürlük sunan ekran, en iyi akıllı saat ekranı deneyimlerinden bir tanesini sunuyor.

Dış mekân kullanımlarında dahi iyi bir görüntüleme, iyi bir parlaklık düzeyi var. Aynı zamanda ufak dokunuşlara da hızlı cevaplar verebiliyor ve yumuşak arayüz geçişlerini mümkün kılıyor. Nemli parmaklarınızla da kullanabiliyorsunuz.

Arayüz demişken, Huawei akıllı saatlerin kullanımı kolay bir arayüzü vardır ve bu yeni saatte de bu tercih ediliyor. İster mini simgeler halinde, isterseniz de liste formatında ayarlayarak kullanabiliyorsunuz.

Dokunmatik ekrana ek olarak, sağ yan taraftaki daire şeklindeki tuş sayesinde hem uygulamalar arasında geçişler yapabilir hem de isterseniz uygulama simge boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Alt kısımdaki fiziksel tuş ise, favori uygulama ya da egzersiz modunuza tek tıklamayla erişebilmeniz için kısayol görevini görüyor. Bu yöntem, zaten önceki saatlerde de olan ve beğenilen bir yöntemdi. Sevilen yöntemlerin yeni ürünlerde de kullanılması hem güzel hem de kullanıcı alışkanlıklarının devam ettirilmesi adına hoş.

“Peki bu ekranda Always on Display modu var mı, yani bileğimizi kaldırarak ihtiyaç duyduğumuz pek çok bilgiyi görebiliyor muyuz?” diye soruyorsanız, cevabımız “evet” olacaktur. Tabii bu özelliğin pil kullanımında önemli bir pay sahibi olduğunu, daha uzun süreli deneyimler için tercih edilmemesi gerektiğini hatırlatalım.

Huawei Watch GT3 Pro Spor İnceleme: Premium Tasarım, Güçlü Özellikler!

Huawei Watch GT3 Pro – Spor saatimiz, Bluetooth 5.2 kablosuz bağlantı teknolojisine sahip. Aynı zamanda daha iyi yer tespiti ve konum haritalandırması için çift bantlı GPS desteği mevcut. Eğer spor sizin için hayatınızda önemli bir başlık ise, kat ettiğiniz parkurları bu özelliğin yardımıyla kaydedebiliyor ve sonrasında telefon uygulamanız aracılığıyla inceleyebiliyorsunuz.

Saat, hem Android hem de iOS işletim sistemli telefonlarla uyumlu olarak çalışıyor, ama en iyi performans için son yıllarda çıkmış üst seviye bir Huawei telefonla hareket etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Ek olarak, Huawei Sağlık uygulamasını kurmalı, bir profil oluşturmalı ve kendinize has kişiselleştirmelerinizi de yine buradan yapmalısınız. Önemli bir not olarak, bu uygulamayı Huawei’nin uygulama mağazasından indirmelisiniz. Google Play Store üzerinden ya da farklı bir noktadan APK olarak indirmenizi önermiyoruz. Bu, yazılımsal olarak sorunlara yol açabileceği gibi güncel deneyimlerden de mahrum kalmanıza yol açabilir.

32GB dahili depolama sayesinde oyun ve uygulamalar için ideal

Huawei’nin HarmonyOS mobil işletim sistemiyle gelen saatimizin dahili olarak 32GB hafızası var. Yani mevcut uygulamalara ek olarak Huawei’nin destek sunduğu farklı uygulamaları indirebilir, telefonunuz haricinde saatinizde de bir dijital müzik arşivi oluşturabilirsiniz.
Merak edilen diğer konu ise, telefon üzerinden gelen aramalara saat üzerinden cevap verilip verilemediği…

Evet, eğer telefonunuza arama gelir ve o esnada telefonunuz da saatiniz ile bağlantıda ise, saat ekranı üzerinden aramayı reddedebilir ya da cevaplayabilirsiniz. Saatteki dahili hoparlör ve mikrofon sistemi, çoğu kez telefonunuza ulaşmanıza gereksinim duymadan görüşmeler yapabilmenize de imkân sunuyor. Bu, özellikle ev kullanımlarınız için güzel bir özellik.

Huawei Watch GT3 Pro Spor İnceleme: Premium Tasarım, Güçlü Özellikler!

Gelişmiş bir akıllı saatten beklenildiği üzere, sağlık noktasında da iddialı bir ürün

Huawei Watch GT3 Pro – Spor saatte pek çok gelişmiş sensöre ve Huawei’nin hazırladığı yazılımsal desteklere yer veriliyor.

Ne kadar adım attınız, ne kadar kalori yaktınız, bu gibi detaylar artık her cihazda var. Önemli olan, bu verilerin “ne kadar doğru” olarak toplandığı ve size sunulabildiği. İşte Huawei Watch GT3 Pro – Spor burada iddialı olduğunu bildiriyor. Örneğin TruSeen 5.0+ ile 7/24 gerçek zamanlı olarak kalp ritminizi takip edebilirsiniz.

Kalp atış hızı, kandaki oksijen oranı takibi, uyku ve stres izleme gibi özellikler sunuluyor ve gerektiği durumlarda hem titreşimle hem de yazılı olarak uyarılar alabiliyorsunuz. Tabii verileri Huawei Sağlık uygulaması üzerinden takip ederken Türkçe makalelere göz atmanızı da öneririz. Böylece daha bilinçli kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz.

100’den fazla egzersiz moduyla geliyor!

Ürün, aklınıza gelebilecek hemen her egzersiz moduna yer veriyor. Koşu, yürüyüş, bisiklet, yüzme, kayak, futbol, basketbol ve dahası…

Ürünün iddialı olduğu bir nokta da siz bu egzersizleri yaparken vücudun gereğinden fazla yorulmadan doğru hamleler yapabilmesi. Böylece spor sonrasında daha kısa sürede dinlenebilir ve hayatınıza kaldığınız noktadan devam edebilirsiniz.

Ayrıca, az evvel de belirttiğimiz gibi, sağ yan taraftaki fiziksel tuş yardımıyla favori egzersiz modunuza tek tıkla erişebilirsiniz. Yürüyüş, koşu gibi egzersiz modlarının otomatik olarak da algılanabildiğini ekleyelim.

Huawei Watch GT3 Pro Spor İnceleme: Premium Tasarım, Güçlü Özellikler!

Gelelim pil ve şarj detaylarına

Saat, beraberinde gelen manyetik şarj yatağıyla, hızlı şarj desteğiyle şarj edilebiliyor. 10 dakikada %25 ya da 85 dakikada tamamen şarj edebilirsiniz.

Ürün, tek şarj ile normal kullanımda 14 güne kadar deneyim sunabiliyor. Eğer her gün saatlerce spor yapan ve verilerinizi detaylıca takip eden biriyseniz, yani yoğun kullanımda da tek şarj ile 1 haftaya erişmeniz mümkün.

İlgili Haberler

>> Türkiye ihtimalli Galaxy M13 Render Görüntüleri Ortaya Çıktı!