Hydra Yöneticisi Hacker Sonunda Yakalandı: Cezası Ağır Olacak

Bilgisayar korsanlarının yeni taktiği

Hydra yöneticisi hacker yakalandı. Bu platformun yöneticisi olduğu ortaya atılan Rus bilgisayar korsanı çok büyük ceza alacak gibi görünüyor.

Bilgisayar korsanları büyük endişe yaratmaya devam ediyor. Siber güvenliğin 2022 yılında artık daha fazla önem kazandığını biliyoruz. Konuyla ilgili yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucunda bilgisayar korsanlarının artık daha fazla saldıracağı ifade ediliyor. Kripto paralar ise internetin gelecekteki para birimi olarak görülüyor.

Bu ikisini bir araya getiren ve Hydra market olarak isimlendirilen bir platform Alman yetkililer tarafından tespit edilmişti. Hemen ardından birçok yasal nesnenin satışının yapılması nedeniyle bu platform kapatılmıştı. Yaklaşık olarak 17 milyon ziyaretçi ve birçok müşterinin olduğu söyleniyordu.

Hydra yöneticisi hacker tutuklandı

Hydra platformu üzerinden yaklaşık olarak 25 milyon dolar değerinde Bitcoin ele geçirildi. 19 binden fazla satıcının yer aldığı ve karanlık internet olarak adlandırılan sistemin içerisinde yer alan bu platform yöneticisi ile birlikte ele geçirildi.

Hydra yöneticisi hacker

Böylesine yüksek bir müşteri ve satıcı potansiyeline ulaşması nedeniyle tarihteki en önemli suç platformları içerisinde yer alıyor. Ruslardan oluştuğu tahmin edilen bu platformun yöneticisi ise Moskova’da yaşıyordu. Moskova’daki yetkililer tarafından alınan kararlar ile birlikte bu bilgisayar korsanının yakalanmasına karar verildi.

Bilgisayar korsanı 20 yıl hapis cezası alabilir

Bu bilgisayar korsanı 20 yıla kadar hapis cezası alma ihtimaline sahip. Rus yetkililer Dmitry Olegovich Pavlov isimli bu kişinin son derece tehlikeli olduğunu belirtti. ABD’den bazı suçlarından dolayı bilgisayar korsanı uzun süredir aranıyordu. Uyuşturucu dağıtma ve kara para aklama suçlarından kendisi ile ilgili birçok suç duyurusu var.

Pavlov tarafından yapılan açıklamalarda ise gerekli bütün lisanslara sahip olduğu vurgusu hakimdi. Ayrıca kendisi herhangi bir internet sitesini yönetmediğini kayıtlara geçirdi. Yani ona göre herhangi bir suç işlemedi. Pavlov tarafından yapılan bu savunmaya rağmen hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Format İçin USB Hazırlama Yöntemleri: Bilgisayarcıya Gitmeye Son!

>> Apple Gizlilik Takıntısı Mühendisleri Çıldırttı: Bilgisayar Korsanlarından Korkuyorlar