Elektrikli Otomobillerde Volkswagen Rüzgarı Esecek: Menzil Hızı Artırılıyor

Elektrikli otomobil sektörünü

Elektrikli otomobillerde Volkswagen rüzgarı eskisinden çok daha güçlü esecek gibi görünüyor. Şirket önemli girişimlerde bulunmaya başladı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri içerisinde yer alan Volkswagen birçok farklı özelliğe sahip. Araçlarda hem malzeme kalitesi yüksek hem de güvenlik standartları iyi durumda. Bu nedenle küresel çapta beğenilen bir otomobil markası olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok ülkede kullanılan Volkswagen artık içten yanmalı motorlara veda ediyor. Elektrikli otomobillere yönelik üretim çalışmaları var. Özellikle son dönemlerde bu çalışmaların çok daha fazla arttığını görüyoruz. Elektrikli otomobillerdeki menzil sorununu ortadan kaldırmak için şirket bazı adımlar atıyor.

Elektrikli otomobillerde Volkswagen atağı

Elektrikli otomobil sevenleri mutlu edecek bazı açıklamalar geldi. Bu açıklamalara göre şu anda yeni elektrikli otomobiller 700 km’lik menzile sahip olabilecek. Satışta olan otomobiller bu yeni değişiklikten etkilenmeyecek. Sadece üretilecek olan yeni araçlar böyle bir menzile sahip olacak.

Elektrikli otomobillerde Volkswagen

Elektrikli otomobil modellerinde en fazla şikayet edilen konuların başında menzil geliyor. Ne yazık ki bu tür elektrikli otomobillerin menzil kapasitesi son derece düşük. Durum böyle olunca elektrikli araçlara olan talep yeteri kadar artmıyor. Birçok kullanıcı içten yanmalı motorlar ile uzun yol gitmek istiyor.

Elektrikli otomobiller daha fazla güçleniyor

Volkswagen elektrikli otomobiller 299 beygirlik güç üretebiliyor. Ayrıca 0 km’den 100 km’ye çıkışı 6,2 saniyeyi buluyor. Yapılan değişiklikler ile birlikte 350 beygir güç üretileceği ifade ediliyor. Tüm bunlara ek olarak 100 km’ye 5,5 saniyenin altında ulaşabilen motorlar geliştiriliyor.

Yapılan tüm bu çalışmalar ile birlikte Volkswagen Volkswagen hem menzilini hem de hızını artırıyor. Böylece elektrikli araçlara daha fazla rağbet olacağını söyleyebiliriz. Türkiye’de elektrikli araç kullanımı her ne kadar geri planda kalsa bile yine de küresel olarak büyük bir artış olduğunu belirtelim. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Elektrikli Otomobil Bataryalarının Ömrü Bakın Ne Kadar? Tahmin Ettiğinizden Az

>> Honda Elektrikli Otomobil Devrimi Yapmak İstiyor: Rakamlar Belli Oldu