İBB Öğrencilere İnternet Desteğini Aylık 150 GB’a Çıkarıyor! Peki bu ekstra 150 GB’a nasıl sahip olacaksınız?

Türkiye'de internet kullanım detayları
Google News Abone Ol

İBB Öğrencilere İnternet Desteğini Aylık 150 GB’a Çıkarıyor! Peki bu ekstra 150 GB’a nasıl sahip olacaksınız? İşte tüm detaylar.

Öğrencilerin dijital dünyayı yakalaması ve bilgiye kolayca erişebilmesine destek olmayı hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kütüphanelerde yer alan İBB WiFi ücretsiz internet hizmet kotasını arttırıyor. WiFi kotası aylık 150 GB’ye çıkıyor. Uygulama, 24 Kasım Öğretmeler Günü hizmet vermeye başlayacak.

Evinde interneti olmayan ve uzaktan eğitime erişim konusunda sorun yaşayan öğrencilere de ek katkı sunmayı amaçlayan İBB, kütüphanelerde yer alan İBB WiFi hizmet kotasını günlük 5 GB kota ile aylık toplam 150 GB’ye çıkarıyor. İstanbul genelinde İBB WiFi noktalarının bulunduğu 17 kütüphanede geçerli olacak hizmetle öğrenciler sınavlarına hazırlanırken veya dersleriyle ilgili araştırmalarını yaparken ücretsiz internetini kullanabilecek. 24 Kasım Öğretmeler Günü hizmet vermeye başlayacak olan uygulama ile tüm öğrenci ve vatandaşlar hızlı ve güvenli internet deneyiminden kişisel gelişim ve dijital eğitim olanakları için diledikleri gibi faydalanabilecek.

4 milyon kullanıcı

Güçlendirilen altyapısıyla hizmet kalitesi arttırılan Türkiye’nin en büyük ücretsiz internet ağı İBB WiFi’nin, abone sayısı 4 milyona ulaştı. Halihazırda 7 bin 679 erişim noktasında günlük ortalama 100 bin kullanıcıya hizmet veren İBB WiFi’nin kullanıcı sayısının yeni eklenecek lokasyonlarla daha da arttırılması hedefleniyor. İBB WiFi’ye, her gün ortalama 3 bin 700 yerli, 700 yabancı yeni kullanıcı kayıt oluyor.

İBB Öğrencilere İnternetKaliteli hızlı ve güvenli internet 

İBB tarafından insanların yoğun olduğu toplu taşıma araçları, meydan, park, iskele, kütüphane, kültür merkezi, üniversite, spor tesisi ve turistik sosyal alanlarda verilen İBB WiFi hizmeti ile vatandaşlara kaliteli ve güvenli iletişim deneyimi sunuluyor.

Faydalanmak çok kolay

Ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilmek için kullanıcıların akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar ile internet noktalarından İBB WiFi kablosuz ağına bağlanmaları yeterli.

İBB Wi-Fi hizmeti veren kütüphaneler

Başakşehir Rasim Özden Ören Kütüphanesi

Beyoğlu Taksim Atatürk Kütüphanesi

Sarıyer İBB Sarıyer Kütüphanesi

Küçükçekmece Metin And Kütüphanesi

Fatih Ahmet Kabaklı Kütüphanesi

Fatih Ayşe Hatun Tekkesi Kütüphanesi

Esenler Barış Manço Halk ve Çocuk Kütüphanesi

Esenler Millet Bahçesi Kütüphanesi

Eyüpsultan Erdem Beyazit Kütüphanesi

Çekmeköy Alemdağ Fatma Aliye Kütüphanesi

Sultanbeyli Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi

Sultangazi Haci Bektaş-i Veli Kütüphanesi

Tuzla İdris Güllüce Kütüphanesi

Ümraniye Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi

Ümraniye Nail Nimet Bayraktar Kütüphanesi

Kartal Halil İnalcık Kütüphanesi

Kartal Muallim Cevdet Kütüphanesi

İlgili Haberler

>> Nokia Deepfield 2020 Ağ Trafiği Ve İnternet Tüketimi Trendlerini Açıkladı

>> İnternetten satışa vergi muafiyeti geldi! İşte detaylar


CEVAP VER