Apple iOS 14 hepimizi takip ediyor: İşte bomba iddialar!

Apple iOS 14
Google News Abone Ol

Herkesin büyük bir merakla kullandığı Apple iOS 14 aslında hepimizi takip ediyor olabilir. Konuyla alakalı bomba iddialar ortaya atıldı. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Her akıllı telefon şirketi farklı bir slogan ile kullanıcılarının selamlar. Mesela Samsung firması her yıl çıkardığı birbirinden farklı model seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Ayrıca güncellemeler bakımından da hiç fena değil diyebiliriz. Bir diğer marka olan Huawei ise ABD ile yaşadığı sorunlar olmasaydı şu anda dünyanın en güçlü akıllı telefon şirketi olacaktı.

Xiaomi markası ise uygun fiyatlı akıllı telefonlar üreterek ön planda yer alıyor. Dünyanın her yerinde çok ucuz akıllı telefon satışı yapan bu şirket, böylece ismini duyurmayı başarıyor. Tüm bunları bir kenara bırakacak olursak Apple, gizlilik ile kendisini belli ediyor. Genellikle reklamlarında gizlilik odaklı olduklarını söylüyor.

Apple iOS 14 gizliliği gerçekten koruyabiliyor mu?

Bir Reddit kullanıcısı tarafından yapılan açıklama ile birlikte, Apple şirketinin güvenilirliği fena halde zedelendi. Yapılan paylaşımda iOS 14 kullanıcı verilerinin aslında hep saklandığı ve siz silseniz bile ortadan kalkmadığı görüldü. Normal şartlarda herhangi bir uygulamadan veya işletim sisteminden bilgilerinize kaldırırsanız bunun tamamen silinmesi gerekiyor.

Apple iOS 14
Hatırlayacağınız üzere Instagram uygulamasında yer alan mesajların aslında silinmediği ortaya çıkmıştı. Bu durum uygulamaya olan güveni büyük ölçüde düşürdü. Şimdi ise aynı problem iOS 14 nedeniyle ortaya çıkıyor. iCloud üzerinden depolanan veriler bir Reddit kullanıcısı tarafından silinmek istendi ancak bu pek mümkün olmadı. Apple iOS 14 bu nedenle topa tutuldu.

Verileri tamamen silmek için fabrika ayarlarına dönmek gerekiyor

iOS 14 iCloud uygulaması üzerinden verilerinizi silmek istiyorsanız bunun için fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekiyor. Aksi halde siz buradan otomatik olarak çıksanız bile yine de verileriniz kayıtlı kalıyor.

Apple tarafından konuyla alakalı henüz hiçbir açıklama yapılmadı. İşte tam da bu nedenle kullanıcılar büyük rahatsızlık yaşıyor. Verilerin silinmediğinin ortaya çıkması firmayı zor durumda bırakacak. Peki siz Apple iOS 14 güncellemelerine güveniyor musunuz?

İlgili Haberler:

>> iPhone 12 Mini modelinin üretimi durdurulabilir: İşte nedeni!

>> Otomobil Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı: İşte Haftanın Özeti (1-8 Şubat)


CEVAP VER