IKEA zamanı nakite çevirecek uygulamasını başlattı

IKEA zamanı nakite çevirecek uygulamasını başlattı

PAYLAŞ

IKEA zamanı nakite çevirecek uygulamasını başlattı. IKEA sağdık müşterilerine bu uygulama kapsamında hediyeler dağıtacak.

Günümüzde neredeyse tüm firmalar internet mağazaları üzerinden satış gerçekleştirip, kargo yöntemi ile ürünleri teslim ediyor. Ancak IKEA bu noktada ilginç bir uygulama başlatmış durumda. IKEA’nın başlatmış olduğu Buy with Your Time yani zamanınla satın al uygulaması müşterileri mağazaya yönlendirmeye teşvik edecek.

Google Nest güvenliği arttırıyor!

IKEA’nın sağdık müşterileri için başlatmış olduğu Buy with Your Time uygulaması kapsamında IKEA’daki ürünler ücretsiz olarak verilecek. Tabii bunun için bazı şartlar var.

Müşterilerin IKEA’nın mağazalarına gelirken harcadıkları zaman, Google Haritalar Zaman Çizelgesi ile ölçülecek. Şimdilik sadece Dubai’de başlayan bu uygulamadaki ölçümde; Dubai’deki maaş ortalaması da hesaba katılacak.

IKEA

Dubai maaşına dayanarak bir saatlik yolculuk 105 AED’ye (yaklaşık 28 dolar) kadar çıkmaktadır. Bu yolculuk tutarını göz önünde bulundurursak 49 dakika boyuna seyahat edip mağazaya gelen bir müşteri ücretsiz olarak Lack sehpasını alabilecek. 55 dakika yolculuk edenler ise Billy kitaplığına yine ücretsiz olarak sahip olabilecek.

IKEA’nın başlatmış olduğu bu uygulamanın şimdilik diğer ülkelere gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ancak bu uygulama gelse bile Dubai gibi ulaşımın çok vakit harcadığı büyük şehirlere gelir. Aslında bakacak olursak bu uygulama için ikinci pilot bölge İstanbul olabilir. İstanbul’da bir yakadan bir yakaya geçecek olan müşteriler muhtemelen evini düzecek eşyalara sahip olabilir..


CEVAP VER