Asus ve Ikea Ortaklığı Ürünü “Kupa Tutucu” Beğeni Topladı

Asus ve Ikea ortaklığında geliştirilen ürünler LÅNESPELARE adını taşıyor

Geçen sene “oyuncu odaklı” mobilyalar için güçlerini birleştiren Asus ve Ikea ortaklığının ilk ürünü oyuncuların tam aradıkları türden. Yanma tehlikesi yüzünden çoğunlukla soğuk şeyler içen oyuncular bu ürün sayesinde kahvelerini rahatça içebilecek.

Geçen sene Ikea oyuncu mobilyaları için Asus Republic of Gamers ile anlaştıklarını açıklamıştı. Bu sayede gün geçtikçe popülerleşen oyuncu ekipmanı sektörü iki farklı sektör devini tek amaçta buluşturdu. Şimdi ortaklığın ilk ürünleri Çin’de satışa çıktı. Kulaklık standları, masalar, sandalyeler ve en önemlisi ise kupa tutucu.

Firmalar isimlendirmede özel bir seçime gitmedi. Ürünün adı da özelliği gibi “kupa tutucu”. Tam bir “sorun çözücü” olan bu araç 4,2 cm kalınlığa kadar her masaya takılabiliyor. Bu sayede süper pahalı oyun klavyeniz ve siz güvende oluyorsunuz. Masa başında bilgisayarla haşırneşir olan herkesin en büyük korkularından biri olan sıcak içeceklerin üstüne devrilme korkusu da böyle ortadan kalkıyor. Çin’de bu ürünün fiyatı 49 yuan. Bu fiyat, 1 Şubat 2021 de sadece 55 liraya denk geliyor.

Asus ve Ikea ortaklığında geliştirilen ürünler LÅNESPELARE adını taşıyor

Çin’de satışta olan oyuncu odaklı mobilya ürünlerini Ikea LÅNESPELARE ismiyle satışa sundu. Burada şimdilik toplam on farklı ürün satılıyor. Böylece Asus ROG deneyimiyle birlikte Ikea’nın uzmanlığı sadece oyuncuları değil bilgisayar başında uzun süre geçiren herkesi odak almış oluyor. Boyun yastığı, mouse pad, kablo tutucu ve çok fonksiyonlu örtü gibi araçlar her bilgisayar kullanıcısına hitap ediyor. Hatta yayın yapanlar için küçük ve ucuz bir ring aydınlatma da satılıyor. Bu aydınlatma ürünü, çevrimiçi görüşmelerde de işinize yarayabilir. Her kamera, özellikle küçük sensörlü web kameraları en iyi ışıkla en iyi performansı sunarlar. Ikea’da sunulan ışık telefon tutucu da ihtiva ediyor. Böylece telefondan yaptığınız görüşmelerde de kullanabiliyorsunuz. Bir başka yararlı araç da bilgisayar kasasını taşımaya yarıyan tekerlekli stand.

Ikea bu ürünlerin diğer ülkelere de sunulacağını söylüyor. Asus ROG etiketli ürünler için Ekim 2021’de “diğer pazarlar” için de satılıyor olacak. Bu “diğer pazarlar” tanımlamasına ülkemiz de dahil mi bunu bilemiyoruz.

Diğer haberler:

>> Radeon RX 6700 XT ile ilgili ilk haberler geldi

>> Plague Inc: The Cure Ücretsiz Olarak Piyasaya Çıktı