Infinix Zero Ultra Piyasaya Sürüldü: 200 MP’den Fazlası!

Infinix Zero Ultra

Infinix Zero Ultra modeli Hindistan’da piyasaya sürüldü. İşte ülkemize de gelmesi beklenen yeni modelin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Yeni dönemde piyasaya sürülen tüm telefonlarda özelliklerinde hızlı şarj özelliğinin öne çıkarıldığını söyleyebiliriz. Çünkü her ne kadar diğer kullanıcı deneyimlerini rakiplerine göre üst düzeyde yaşatan bir akıllı telefon karşımıza çıksa da uzun batarya ömrü sunmadığı müddetçe kullanıcılar tarafından olumlu yorumlarla karşılanmıyor. Bu yüzden çoğu üreticinin en temel amacı uzun pil ömrü sağlamak olduğu için kullanılan büyük bataryalar, beraberinde düşük donanım özelliklerini getirdi. Bu yüzden çözüm hızlı şarjda bulundu. Piyasaya sürülen güçlü akıllı telefonlarda genellikle küçük bataryalar kullanırken hızlı şarj destekleri karşımıza çıkıyor.

Infinix’in yakın zamanda Hindistan’da piyasaya sürdüğü Zero Ultra modeli de yine dakikalar içerisinde şarj olacak bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Fakat söz konusu modelin tek öne çıktığı kısmın hızlı şarj olmadığı belirtelim. Aynı zamanda kamera tarafında 200 MP çözünürlük ile sunulası da rakiplerine karşı önemli ölçüde avantajlı olmasını sağlıyor. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni modelin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Infinix Zero Ultra Piyasaya Sürüldü: 200 MP’den Fazlası!

Infinix Zero Ultra

Infinix Zero Ultra modeli 180W kablolu şarj hızını destekliyor. Aynı zamanda 4.500 mAh bir pile sahip olacağını da belirtelim. 12 dakikada %0’dan %100’e şarj olan akıllı telefonun ülkemizde satışa sunulan hızlı şarj destekli akıllı telefonlara göre daha güçlü bir teknoloji ile geldiğini söyleyebiliriz. Bununla beraber söz konusu modelin kamera tarafında da öne çıkan özellikleri mevcut. Infinix Zero Ultra modeli OIS destekli 200 MP ana kamera ile geliyor. Aynı zamanda bu kamerayı desteklemek için ise 13 MP ultra geniş açılı kamera 2 MP derinlik kamerası yer alıyor.

Ekran panelinde ise 120 Hz tazeleme oranına sahip 6.8 inçlik bir panelin bizleri karşıladığını belirtelim. Tasarım olarak baktığımızda ise delikli ekran içerisinde yerleştirilmiş 32 MP bir lens bulunuyor. İşlemci tarafına baktığımızda ise MediaTek imzası taşıyan Dimensity 920 yonga seti yer alıyor. Bu yonga setini desteklemek için ise 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı bulunduğunu da ekleyelim.

İlgili Haberler

>> Honor 80 GT Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Türkiye’ye Gelebilir!