Twitter Anketleri Para Basacak: Musk’ın Yeni Çılgın Planı

Elon Musk X tabelası

Twitter anketleri para merkezi olacak. Konu ile ilgili bazı ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya devleri içerisinde yer alan Twitter şu sıralar büyük bir tartışma yaşıyor. Elon Musk başkanlığa geldiğinden beri sürekli olarak platformu zor durumda bırakacak adımlar attı. Hatırlayacağınız üzere mavi tik ücretli olmuştu.

Yaşanan tüm bu gelişmeler ve Musk ile ilgili tereddütler endişe havası oluşturdu. Son zamanlarda yaşananlar bu endişe havasını etkileyecek türden. Mesela Twitter artık anketler ile ilgili yeni bir karar alacak. Bundan sonra Twitter Blue abonesi olmayanlar önemli anketlere katılamayacak.

Twitter anketleri para merkezi olacak

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Elon Musk önemli bir anket yapmıştı. Bu ankette kendisinin patron olarak Twitter’da devam etmesi gerekip gerekmediğini sordu. Konuyla ilgili yapılan değerlendirmeye baktığımızda anket sonuçlarının onun aleyhine değiştiğini gördük.

Twitter anketleri para

Birçok kişi ankette Twitter patronluğunu bırakması gerektiğini söyledi. Sonuç olarak henüz bununla ilgili bir karar alınmadı. Fakat yapılan değerlendirmelere baktığımızda Elon Musk Twitter Blue abonesi olmayanların anketlere katılamayacağını onayladı. Böylece kendisi ile ilgili yaptığı anketin de boşa düşme ihtimali olduğu ortaya çıktı.

Henüz net bir karar alınmadı

Konuyla ilgili henüz net bir karar alınmadı. Fakat politika hakkında yapılacak olan anketlerde oy kullanabilecek kişilerin blue aboneleri olması konusunda bazı görüşler paylaşıldı. Birçok kullanıcı ise bunu desteklemiyor. Yani Twitter blue abonelerinin böyle bir haktan yararlanmasını doğru bulmuyorlar.

Twitter anketleri para merkezi haline gelirse bu defa ifade özgürlüğü tehlike altına girecek. Açıkçası kimse ifade özgürlüğünün risk altına girmesini istemiyor. Elon Musk eğer böyle yapmaya devam ederse büyük bir antipati kazanacak gibi görünüyor. Peki sizce Twitter ne tür hamleler yaparak gelirini arttırmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk, Özel Bilgilerini İfşa Edenlerin Twitter Hesaplarına El Koydu

>> Elon Musk Twitter Platformundan Tamamen Ayrılabilir: İstifası Yakın