Honor 80 GT Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Türkiye’ye Gelebilir!

Honor 80 GT

Honor 80 GT modelinin tanıtım tarihi belli oldu. İşte ülkemize de giriş yapması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Honor, geçtiğimiz aylarda Honor 80 serisini piyasaya sürmüştü. Söz konusu seri ile birlikte 3 farklı model karşımıza çıktı. Bu modeller; Honor 80, 80 Pro ve 80 SE olarak sıralanmış durumda. Bir süre önce bu seriye ait bir modelin daha tanıtılacağı öne sürülmüştü. Hata yeni modelin Honor 80 GT ismine sahip olacağına dair de sızıntılar rotaya çıkmıştı. Fakat geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen etkinlikte Honor 80 GT modelini ne yazık ki göremedik. Önümüzdeki haftalarda ise yeni seriye bir yenisi daha ekleniyor.

Honor 80 GT modeli, serinin en güçlü modellerinden biri olarak piyasaya sürülecek. Özellikle işlemci ve hızlı şarj tarafında kendi segmentindeki modellere göre bir hayli avantajlı bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Ülkemizde Honor modellerinin hali hazırda ilgi gören cihazlar arasında yer aldığını biliyoruz. Bu yüzden yeni modelin de ülkemizde de satışa sunulacağına dair iddialar mevcut. Bu yüzden Honor 80 GT modelinin ülkemizde de satışa sunulduğu takdirde özellikle fiyat performans odaklı akıllı telefonlar arasında ilgi gören bir model olacağı tahmin ediliyor. İşte tanıtım tarihi belli olan yeni Honor modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Honor 80 GT Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Türkiye’ye Gelebilir!

26 Aralık 2022’de tanıtılması beklenen modelin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırıldı. Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olması beklenen modelin bu işlemciyi desteklemek için ise 12 GB RAM belleğe sahip olması bekleniyor. Aynı zamanda arayüzde bulunan yazılımsal destek sayesinde 16 GB’a kadar arttırılabilen bir RAM desteğinin olması bekleniyor.

Honor 80 GT

Ön panelini incelediğimizde ise iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde gördüğümüz dinamik ada yanı sıra benzer bir ikili ön kameranın karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu ekran 6.78 inç boyuta sahip olacak. Aynı zamanda OLED ekran ile gelecek olan model 1224 x 2700 piksel çözünürlüğüne sahip olacak. Magic UI 7 tabanlı Android 12 ile kutudan çıkacak olan cihaz, arka tarafında 160 MP ana kamera, 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik sensörü ile gelecek. Ön panelinde bulunacak olan  kameraların ise 50+2 MP olarak sıralanması bekleniyor.

 

İlgili Haberler

>> Yılın SAP Dönüşüm Ödülleri 2022 sahiplerini buldu