İnsan Kiralamak Mümkün Mü? İşte Kendisini Kiraya Veren Adam!

insan kiralamak mümkün

Bugünlerde yaşanan bir olay insan kiralamak mümkün mü sorusunu tekrar ortaya çıkardı. Aslında bir noktada köleliğin devamı gibi görebiliriz. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Özellikle son dönemlerde ilginç para kazanma çeşitleri ortaya çıkıyor. Birçok farklı meslek alanı var ve bunlar insanların kazanç sağlamasına yardım ediyor. Ayrıca becerileri ölçüsünde insanlar para kazanabiliyor. Yani bir noktada kendi emeğinizi veya yeteneğinizi kiraya vermiş oluyorsunuz.

Japonya’da yaşayan bir adam bunu ileriye taşıdı. Mesleğini ya da becerilerini kiraya vermedi. Bunun yerine olduğu gibi kendisini kiralık olarak sundu. Gerçekten de bugüne kadar kimse böyle bir şey görmemişti. Morimoto Şooji isimli bir adam bunu gerçeğe dönüştürdü.

Bu adam insan kiralamak mümkün dedirtiyor

Üniversite mezunu olan bir adam normal şartlarda herhangi bir şirkette çalışabilir veya kendisi hizmet verebilir. Ancak bu adam hiç birisini tercih etmedi. Üniversiteden mezun olduktan sonra hiçbir şey yapmamanın aslında daha iyi olduğunu düşündü.

insan kiralamak mümkün

Hiçbir şey yapmamakla birlikte en azından hayatına devam edilebilecek kadar bir gelire sahip olması gerekiyordu. Bu adam sonunda kendisini kiraya vererek hiçbir şey yapmama eylemini gelir getirici hale dönüştürdü. 37 yaşındaki bu adam 2018 yılının Haziran ayından beri bunu meslek olarak yapıyor.

Japonların isteklerini ölçülü bir şekilde yerine getiriyor

Bu adamın işi Japonların ondan istediği şeyleri gerçekleştirmek. Mesela AVM’de yalnız dolaşmak istemiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda bu adam ile bağlantıya geçerek onunla birlikte gezebilirsiniz. Ya da birlikte etkinliğe gidebilir hatta karşılıklı yemek yiyebilirsiniz.

Tüm bunlar için bu adam belirli bir ücret alıyor ve fiyat değişmiyor. Bu adam her iş için 93 dolar almakla birlikte aynı zamanda yol masrafını karşılanmasını talep ediyor. Bunun dışında ekstra bir isteği yok. Bazıları bu adamı karısını kontrol etmesi için bile kiralayabiliyor. Japonya’da birçok insan yalnız yaşadığı için bu tür işler aslında normal görülüyor. Peki siz böyle bir iş yapmak ister miydiniz?

İlgili Haberler:

>> Instagram Canlı Odalar Dört Kişilik Canlı Yayın Sağlıyor

>> Büyüyen Ekonomiler Arasında Bakın Hangi Ülke Yer Aldı