Milli Eğitim Bakanlığı Yüz Yüze Eğitim Konusunda Kararını Verdi

Yüz yüze eğitim

Son dönemlerin en çok tartışılan kurumlarından Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim hakkında karar verdi. Aslına bakacak olursak Cumhurbaşkanı tarafından zaten bazı açıklamalar yapılmıştı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Yüz yüze eğitim konusu adeta büyük bir muammaya dönüştü. Her kafadan farklı bir ses çıkması durumu daha kötü hale getiriyor. Her bakanlık ve kurum yeni kararlar alıyor. Bu durum aynı zamanda belirli bir net politikanın ortaya çıkmasını engelliyor. Bu konuda en çok söz hakkına sahip olan Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ise bazı kararlar almanın eşiğinde.

Ortaya çıkan son detaylara göre yüz yüze eğitim için herkes neredeyse hazır sayılır. Sağlık Bakanlığı böyle bir eğitim sistemine geçilmesi için gerekli onayı verdi. Bu konu ile ilgili diğer detaylar Cumhurbaşkanı tarafından aktarıldı. Şimdi ise yavaş yavaş uygulama başlatılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim için gerekli önlemleri aldı

Yeni geçilen sistem hakkında ayrıntıları aktarmadan önce bakanlığın gerekli önlemleri aldığını söylemek gerekiyor. Daha doğrusu Milli Eğitim Bakanlığı konunun takipçisi olduğunu ve tüm okulların gerekli hijyen kurallarını sağladığını ifade etti. Eğer okullarda herhangi bir virüs yayılımı olursa yüksek bir ihtimalle bu durum velileri ve diğer kişileri etkileyecektir.

 Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze

Koronavirüs nedeniyle ortaya çıkan bu durum ne yazık ki bir türlü kapatılmıyor. Vaka sayılarında artış yaşanması sadece pamuk ipliğine bağlı. Milli Eğitim Bakanlığı tüm bu sorunların farkında ve elinden geldiğince temkinli yaklaşmaya çalışıyor.

Yeni sistemde herkes ayrı saatlerde eğitim görecek

Okullarda herhangi bir sıkışıklık yaşanmaması için herkesin farklı saatlerde eğitim görmesi sağlanacak. Böylece anaokul, ortaokul ve liseler birlikte eğitim almak yerine ayrı ayrı okula gidecek. Bildiğiniz üzere virüsün en hızlı yayılma nedenlerinden birisi de hiç şüphesiz kalabalık ortamlar.

Hem kapalı hem de kalabalık bir ortam oluşturan okullar işte tam da bu nedenle risk teşkil ediyor. Vaka sayıları güncellendikçe alınan kararlar değiştirilebilir.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp koronavirüs ile mücadele etmeyi başardı mı?

>> Ratchet & Clank, Sony tarafından ücretsiz olarak veriliyor