Instagram ‘da Sohbet Ederken Satış Yapabilirsiniz! Nasıl Mı?

Instagram ‘da sohbet ederken bir yandan da satış yapmak, ya da bir şeyler almak ister misiniz? Evet, artık alışveriş süreçleri daha hızlı ve kolay gerçekleştirilebilecek. İşte konu hakkında detaylar.

Günümüzde sosyal medya üzerinden alışveriş yapmak oldukça popüler. Özellikle pandemi sürecinin de etkisiyle evden kolay kolay çıkmıyoruz, çoğu ihtiyacımızı internet üzerinden halletmeye çalışıyoruz. Özellikle el emeği ürünler ve giyim ürünleri için ufak işletmelerin Instagram gibi platformları sıklıkla kullandığı biliniyor. Haliyle Meta da (Facebook’un çatı şirketi) bunun farkında ve hem alıcılar hem de satıcılar için sürecin daha hızlı ve kolay hale gelmesi için yeni bir güncellemeyi kullanıcılara sunmaya başladı.

Ufak bir işletmeniz var ve Instagram üzerinden müşterilerinize ulaşıp satış mı yapıyorsunuz? İlerleyen günlerde, bu süreçleri daha hızlı ve kolay yönetmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda, müşterileriniz de ihtiyaç duyduğu bilgilere daha hızlı erişebilir ve sizinle daha iyi iletişim kurabilir. Evet, bunun için artık Instagram özel mesaj DM üzerinden de alışveriş yapılabiliyor.

Instagram’ın ana şirketi Meta, bünyesinde yer alan uygulamalarda, her hafta ticaret ile ilgili 1 milyar kişinin mesajlaştığını belirtiyor ve bu bağlamda yeni güncellemeler de kaçınılmaz oluyor.

Instagram 'da Sohbet Ederken Satış Yapabilirsiniz! Nasıl Mı?

Basit bir örnekle açıklamak gerekirse…

Diyelim ki Instagram’da işletme hesabınız var. Örneğin, giyim eşyaları satıyorsunuz. Bir müşteri size DM, yani özel mesaj yoluyla ulaşıp ürün hakkında bilgi talep edebiliyor. Renk, beden, fiyat ve kargo gibi detayları soruyor ve sizden cevaplar alıyor. Sonrasında, satış işlemine karar verilirse hemen ödeme sistemini hazırlayıp karşı tarafa gönderebiliyorsunuz ve o da hemen ödeme yapabiliyor. Yani tek bir noktada hem mesajlaşıyor, hem detayları paylaşıyor hem de satışı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu, iki taraf için de hem daha basit hem de daha güvenilir bir süreç anlamını taşıyor.

Instagram ‘da satış yaparken ya da bir şeyler alırken “dolandırıcı” faktörüne de dikkat etmelisiniz

Teknoloji pek çok konuda imdadımıza yetişse de, kötü niyetli insanların elinde tehlikeli bir araç halini de alabiliyor. Özellikle de Instagram gibi platformlarda satıldığı belirtilen ve “uygun fiyat” etiketi detayıyla müşterileri etkileyen kişiler, ödeme aldıktan sonra ortadan kaybolabiliyor, fotoğrafta gösterilen ürüne kıyasla çok daha farklı ve düşük kaliteli ürünü kargo yapabiliyor. Bu sebeple, dikkatli olmanız gerektiğini tekrar hatırlatalım.

İlgili Haberler

>> Şampiyonlar Ligi ‘nde Oppo Rüzgârı Esecek! İlk Defa Çinli Bir Şirket…