Instagram Dondurma ve Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme

Instagram dondurma ve hesap silme işlemleri nasıl yapılır? Instagram hesabının kalıcı olarak değil de kısa süreliğine kapatmak isteyenler hesap dondurma işlemini merak ediyor. Haberimizde merak edilen hem dondurma işlemini hem de kalıcı silme işlemini anlattık. 

Instagram dondurma işlemi hesabınızın kalıcı olarak silinmesinden farklıdır. Önce hesap dondurma işlemini anlatalım. Hesap dondurma işlemini, mobil cihazınıza indirilmiş bulanan uygulama üzerinden değil, İnternet tarayıcısı (telefonda bulunan tarayıcı ya da bilgisayar) üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Aşağıda verilen güvenilir hesap dondurma bağlantısına tıkladığınız takdirde hesap dondurma işlemini kısa yoldan yapabilirsiniz. Yahut profilinize girerek yapmak istiyor iseniz uygulamanız gereken adımlar şu şekilde;

  1. Tarayıcı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın,
  2. Profil bölümüne geçerek, “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın,
  3. Sağ alt bölümde yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayınız.
  4. Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna, sunulan şıklardan birini seçerek cevap veriniz,
  5. Son olarak şifrenizi girip “Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayınız.

Instagram hesap silme linki

instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ bu adres üzerinden kısa yoldan hesabınızı güvenle dondurabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma ne işe yarar?

Peki hesap dondurma işlemi ne anlama geliyor? Instagram dondurma işlemi, sınav haftasındaki öğrencilerin kısa süreliğine sosyal medyaya ara vermek istemesinden, kafa dinlemek için ara vermek isteyenlere kadar birçok kullanıcının tercih ettiği bir işlemdir. Eğer siz de bir süreliğine uygulamaya ara vermek istiyorsanız ama hesabınızın kalıcı olarak silinmesinden de yana değilseniz güvenle bu adımları uygulayarak hesabınızı askıya alabilirsiniz.

Hesabınızı dondurduktan sonra profiliniz hiçbir kullanıcı tarafından görünmez. Ayrıca siz yeniden şifreniz ile giriş yapmadığınız sürece açılmaz! Kısacası bu işlemden sonra Instagram, yolunuzu gözleyerek sizin dönmenizi bekliyor olacak.

Bu süreçte profiliniz, gönderileriniz, beğeni ve yorumlarınız gizlenecek ancak tamamen silinmeyecek. Giriş yaptığınızda her şey eskisi gibi yerinde olacak ama gönderileriniz hemen gelmeyebilir, bunun için yaklaşık 3 saat beklemeniz lazım.

Ayrıca hesap dondurmayı 7 gün içinde yalnızca bir kez uygulayabilirsiniz.

Instagram hesap silme nasıl yapılır?

Instagram dondurma işleminden sonra Instagram hesabını kalıcı olarak silmek isteyenler için de silme işlemini anlattık. Sosyal medyaya güvenmiyor iseniz ya da başka sebeplerden ötürü hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

Öncelikle belirtmeliyiz ki yukarıda anlattığımız dondurma işlemi gibi hesap silme işlemini de İnternet tarayıcısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hesap silme nasıl yapılır

  1. Tarayıcı üzerinden Instagram profilinize giriş yapınız,
  2. Hesabınızı kalıcı olarak silmek için mutlaka https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Korkmayın, bu adres son derece güvenilir!
  3. Hesabını neden siliyorsun?” sorusuna seçeneklerden birine tıklayarak cevap veriniz,
  4. Açılan ekranda şifrenizi giriniz,
  5. Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğine tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Bu adımları uyguladığınız andan itibaren hesabınız kalıcı olarak silinecek ve bir daha hesabınıza giremeyeceksiniz. Hesap silinme işlemiyle profiliniz, gönderileriniz, beğenileriniz, yorumlarınız ve diğer tüm işlemleriniz uygulamadan kalıcı olarak silinecektir.

>> Instagram hesaplarına yapılan siber saldırılar her geçen gün artıyor

>> Instagram Maske Tak Uyarısı Geliyor! Türkiye’de Görünecek Mi?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here