Instagram Şifre Kırma Yöntemleri (2021)

Instagram web yeni özelliklerle
Google News Abone Ol

Eğer Instagram hesabınız çalındıysa ve Instagram destek ekibinden yardım alamıyorsanız, işte sizin için Instagram şifre kırma yöntemleri.

Sosyal medya hesaplarımız her ne kadar güvenli gibi görünse de bazen sorun çıkartabiliyor. Akıllı telefonlarımızdan, tabletlerimizden, veya bilgisayarlarımızdan sosyal medyayı oldukça yoğun kullanıyoruz. Fakat teknolojik cihazların olduğu yerde güvenlik sorunları da beraberinde geliyor. Bazen teknolojik cihazlarımıza virüs girebiliyor. Bunun sonucunda kişisel verilerimize erişilebilme ihtimali oldukça yüksek. Tabii ki sosyal medya hesaplarının, çalınmayı önlemek için bir çok yöntemi bulunuyor. Cep telefonuna gelen SMS kodu ve iki faktörlü kimlik uygulaması gibi bir çok önlem, sosyal medya hesaplarımızın çalınmasını engelliyor. Fakat bazı durumlarda söz konusu önlemlerin işe yaramadığını, kişisel sosyal medya hesaplarımızın çalınabildiği de oluyor.

Instagram şifre kırma yöntemleri

Bu haberimizde sizlere, bizzat kendimize ait, çalınan bir sosyal medya hesabını nasıl geri alabileceğini aktaracağız. Bu yöntemlerin kesin çözüm olmadığını belirtelim. Fakat hesap size aitse, eninden sonunda hesabınızı geri alacaksınız, emin olun. İşte o yöntemler

İşte Instagram şifre kırma yöntemleri 2021

  • Instagram şifre kırmak için programlar kullanmak

Bazı araştırmalar sonucunda bulabileceğiniz bu programlar, hesabınızı geri almanız konusunda yardımcı oluyor. Programların çalışma prensibi ise şöyle; şifreniz ile ilgili bütün kombinasyonları sizin yerinize program deniyor. Yani, sizin aylarca yapacağınız bir işlemi, program saatler içerisinde gerçekleştiriyor. Fakat bu yöntem çok uzun da sürebileceğini, veri kırmanın kesin olmadığını da hatırlatalım.

  • Instagram ile iletişime geçmek

Bildiğiniz üzere Instagram hesabınızı geri almak istediğinize, hesabınıza kayıtlı olan e-posta ve cep telefonu numarasına gelen kod ile, hesabınızı geri alabiliyorsunuz. Fakat bazı durumlarda hackerlar tarafından ele geçirildiğinde, hesabınızın e-potası ve telefon numarası değiştirilmiş olabiliyor. Veya e-posta ve telefon numaranıza artık erişiminiz bulunmuyor olabilir.

Bu gibi durumlarda yapacağınız en mantıklı şey, Instagram ile iletişime geçmek olacaktır. Gerekli doğrulamaları yaptığınız takdirde, Instagram yetkilileri, hesabınızı sizin yerinize geri alacaktır.

Buradaki bağlantıda bulunan Instagram yardım merkezi üzerinden gerekli işaretlemeleri yaparak, Instagram yetkililerine ulaşabilirsiniz.

  • Beyaz şapkalı hackerlardan yardım almak

Tabii ki iyi niyetli hacker bulmak zor. Fakat beyaz şapkalı hackerlar, iyi niyetli hackerlardır ve hesabınızı geri almanız için ellerinden geleni yaparlar.

Bunun yanı sıra, bu tür hizmetleri veren kurumsal güvenlik şirketlerine de danışabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Instagram Hikayeleri Söylediklerinizi Otomatik Yazıya Çevirecek

>> Instagram, TikTok Duets Gibi İçerikler İçin Instagram Remix ‘i Sundu


2 YORUMLAR

  1. Instegram hesabima bagli olan telefon ve e postami kullanmiyorum sifresini de unuttum hesabima baska turlu giris yapabilir miyim bu mümkün müdür yardimci olursan cok cok sevinirim:)

CEVAP VER