Instagram Şifre Konusunda Yeni Güvenlik Doğrulama Aracı Aldı

Instagram Şifre saldırganlarına karşı harekete geçti. Bu sebeple hesapları daha güvenli hale getirmeyi hedefleyen Instagram geçtiğimiz Salı (13 Temmuz) günü “Güvenlik Kontrolü” adlı bir özelliği kullanıma sundu.

Instagram Şifre koruma yeniliği ile profilleri saldırıya uğramış kişilere yönelik hesaplarını geri alma konusunda yardımcı olacak. Ayrıca bu yenilik saldırganlara karşı nasıl önlem alınacağı konusunda kullanıcılara rehberlik de edecek.

Instagram sosyal ağına göre, yeni araç daha önce ele geçirilmiş bir hesabın sahibi oturum açar açmaz devreye girecek. Ve her şeyin doğru olup olmadığını kontrol etmek için birkaç adımı izlemesini isteyecek. Hesap kurtarma için etkinlikleri, profil bilgilerini ve kişileri gözden geçirmek bu yeni özelliğin sunduğu avantajlardan sadece birkaçı.

Tüm bunlara ek olarak Instagram şifre güvenliğini artırmak için ayrıca, iki faktörlü kimlik doğrulama ile ekstra bir koruma katmanı elde etmek için WhatsApp kullanımına artık izin vereceğini duyurdu.Instagram Şifre

Bu özellik, önümüzdeki haftalarda bazı ülkelerde kullanıma sunulacak ve Instagram şifre girişinin gerçekliğini doğrulamak için doğrudan mesajlaşma uygulamasında (WhatsApp) bir doğrulama kodu almayı mümkün kılacaktır.

Instagram’ın yayınladığı bir diğer güncelleme, kullanıcıların hesapları içerisindeki gelen kutusunda belirerek, uygunsuz içerik ve düzensiz hesap bildirimleriyle ilgili bilgilerin görüntülenmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu bölümde kullanıcı, gönderilerinin platformun politikalarını ihlal edip etmediğini de öğrenebilecek.

Instagram Şifre hırsızlarının kötü niyetli doğrudan mesajlarına dikkat etmelisiniz

Siber suçlular, hesap şifrelerini ve diğer hassas bilgileri çalmak amacıyla potansiyel kurbanlara giderek artan oranda doğrudan mesajlar (DM) gönderiyor. Hesabı çalılan kişiler üzerinde yapılan araştırmalara göre, son zamanlarda alıcının bazı kullanım şartlarını ihlal ettiği için yasaklanma riski altında olduğunu söyleyen Instagram kaynaklı olduğu iddia edilen DM’lerin sayısında bir artış oldu.

Instagram sosyal ağı kullanıcıya konu ile ilgili hiçbir zaman DM göndermediği için platform bu tür mesajların bir dolandırıcılık olduğu konusunda uyarıyor. Gerektiğinde şirketin (Instagram sosyal ağ firması) hesap sahibiyle yaptığı doğrudan iletişim, platform ayarlarında yer alan “Instagram E-postaları” sekmesi üzerinden gerçekleşiyor.

İlgili Haberler

>> Instagram’dan Fotoğraf Düzenleyenler Yandı: Yeni Bir Yasa Kabul Edildi