Instagram Engelleme Özelliğine Yenilik Geliyor; Engelleme Önerisi

Instagram Engelleme Özelliğine Yenilik Geliyor; Engelleme Önerisi

Instagram engelleme nasıl yapılır

Instagram engelleme özelliğine yeni bir güncelleme kapıda. Sosyal medya platformu güncelleme ile birlikte takip önerileri gibi engelleme önerilerinde de bulunacak! 

Instagram engelleme önerisi yakında gelecek. Test aşamasında olan güncelleme ile uygulamada karşınıza engellemek için öneriler çıkacak. Takip önerisi sunan uygulama, böylece “engellenen hesaplar” kısmına eklenecek yeni özellik ile de engellemek isteyebileceğiniz hesapları size önerecek.

2010 yılında hayatımıza giren ve dünyada en fazla kullanıcıya ulaşan Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook hesabı olan Instagram kullanıcılarının hesapları Facebook ile bağlantılı bulunuyor. Şimdi bu yeni güncellemede Facebook ile bağlantı önemli bir yere sahip. Çünkü platformun, engelleme önerilerini Facebook’ta engellenenler listesine dayanarak kullanıcılara sunacağı düşünülüyor.

Yeni özellik etkileşim odaklılığın tam zıttı. Instagram engelleme önerisiyle, Facebook’ta engellenen hesapların “engellenen hesaplar” listesine ekleneceği söyleniyor. Bu listeye girip engeli onayladığınız takdirde kullanıcı engellenecek, onaylamaz iseniz Instagram’de engellenmeyecek. Facebook ile entegre çalışacak olan yeni özellik, yalnızca Facebook hesabı bulunan Instagram kullanıcıları tarafından kullanılacak gibi duruyor.

Instagram engelleme nasıl yapılır? Engel nasıl kaldırılır?

Instagram engelleme özelliği çok yakında güncellenecek iken son olarak uygulama iki katlı hikaye özelliği ile gündeme gelmişti. Peki uygulamada rahatsız olduğumuz ya da görmek istemediğimiz bir kullanıcıyı nasıl engelleriz?

Bizimle iletişime geçmesini istemediğimiz ya da iletişimi kesmek istediğimiz kişileri sosyal medya devi Instagram engelleme imkanını bizlere sunuyor.

Instagram engelleme nasıl yapılır

Engellemek için yapmanız gereken adımlar şu şekilde;

  1. Engellemek istediğiniz kişinin kullanıcı adına dokunarak profiline gidin,
  2. Sağ üstteki simgeye dokunun (simgenin iOS / bilgisayardaki görünümü yukarıdaki fotoğrafta işaretli),
  3. Ekranda çıkan Engelle/Engellemeyi Kaldır‘a (iOS/Android) veya Engelle/Bu kullanıcının engellemesini kaldır‘a (bilgisayar) dokunun,
  4. Onaylamak için tekrar Engelle/Engellemeyi Kaldır‘a dokunun.

Bir kullanıcıyı engellediğiniz takdirde kendisine herhangi bir bildirim gitmez. Ayrıca engelleme sonrasında o kişinin sizin gönderilerinize yaptığı tüm beğeniler ve yorumlar silinir, engellemeyi kaldırsanız dahi geri gelmez.

>> Instagram Dondurma ve Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

>> Instagram Maske Tak Uyarısı Geliyor! Türkiye’de Görünecek Mi?

>> Instagram iki katlı hikaye özelliği Türkiye’ye geldi

>> Instagram hesaplarına yapılan siber saldırılar her geçen gün artıyor


CEVAP VER