Instagram ve Messenger harika bir güncelleme ile geliyor!

vanish mod

Instagram ve Messenger uygulamaları için beklenen özellik geldi. Vanish Mod sayesinde sohbetleri silmeye gerek kalmayacak. İşte detaylar.

Bildiniz üzere yakın zamanda Whatsapp uygulamasına bir Telegram özelliği ekleniyordu. Bu özellik sayesinde atılan mesajlar 7 gün sonra kaybolacaktı. Yakın zamanda Whatsapp’a gelecek özellik şu an beta kullanıcıları tarafından test edilmeye devam ediliyor. Whatsapp’a gelmesini beklediğimiz özellik Facebook Mesenger ve Instagram uygulamalarına da gelecek. Artık Messenger ve Instagram uygulamalarında Vanish Mod adı verilen kaybolan mesaj modu sayesinde atılan mesajlar görüldükten sonra silinecek.

Söz konusu Vanish Mod özelliği, Whatsapp’a gelmesi beklenen kaybolan mesaj özelliğinden biraz farklı işleyecek. Whatsapp’a gelecek olan kaybolan mesaj özelliğinde, atılan mesajlar 7 gün sonra kendini yok ediyordu. Fakat Instagram ve Messenger uygulamalarında, atılan mesajlar sohbetten çıkıldığı an silinecek. Yani Snapchat uygulamasındaki anında kaybolan mesajlar gibi olacak.

Bildiğiniz üzere Messenger üzerinden gizli konuşma özelliği aktif edilebiliyordu. Fakat Messenger’daki attığınız her mesaj için ayrı ayrı zamanlayıcı oluşturmak gerekiyordu. Instagram üzerinde ise tek görüntülenmeye sahip medyalar gönderilebiliyordu. Bu özellik sayesinde atılan fotoğraflar, atılan kişi tarafından yalnızca bir defa görülüyor, tekrar oynatılamıyordu. Fakat bu özellik sadece medya gönderimi için geçerliydi. Yeni gelecek güncelleme ile Messenger ve Instagram üzerinden atılan mesajlar yalnızca bir defa görülecek. Sohbetten çıkılıp geri girildiğinde önceki konuşma ile alakalı hiçbir şey kalmayacak. Fakat kaybolan mesaj modu açık olsa dahi sohbetin kaybolmadan önce ekran görüntüsünü alabileceksiniz.

Instagram ve Messenger Vanish Mod ne zaman kullanılacak

Facebook tarafından oluşturulan kaybolan mesaj özelliği için net bir tarih bulunmamakta. Şu anda ABD, Kanada ve Meksika’daki Messenger kullanıcıları tarafından test edilmeye başlanan Vanish Mod farklı ülkelerde ne zaman kullanılmaya başlanacağı konusunda net bir bilgi yok. Fakat Facebook’un, ilk olarak Whatsapp uygulamasına kaybolan mesaj özelliğini tüm kullanıcılara sunmak için çalışmalar yapması, daha sonra Facebook Messenger ve Instagram için Vanish Mod güncellemesi hakkında net bir tarih açıklaması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Facebook Yayın İçi Reklamları Türkiye’de Başlatıyor

>> Mobil Uygulamalar Erişim Problemi Giderek Artıyor İşte Nedeni