Instagram’da Neler Olacak? CEO’dan İtiraf Geldi!

Instagram’da en çok kısa videolarla mı, hikâye videolarıyla mı, yoksa fotoğraflarla mı karşılaşıyorsunuz? Platformun son yıllardaki değişimi gözlerden kaçmıyor. CEO Adam Mosseri de bunu inkâr etmiyor. Peki ilerleyen dönemlerde Instagram’da Neler Olacak?

Merak ettiniz mi, acaba ilerleyen dönemlerde Instagram’da neler olacak? Instagram, çoğumuz için pek çok şeyi değiştiren bir platform. Sosyal medyada fotoğraf paylaşırken belki de daha önce bu kadar özenmiyorduk. Öyle ya, Instagram ile çoğumuzun fotoğrafçılık hayatına filtre, makyaj efektleri ve görsel efektler gibi kavramlar dahil oldu. Sadece birkaç saniyelik uğraşlar ile çoğumuz birer manken, ünlü birer müzisyen ya da milyonlarca dolar getirisi olan filmlerdeki oyuncular gibi görünür olduk… Bu meslekleri icra edenler tabii ki var, ama Instagram, çoğumuzun olduğumuzdan farklı görünmek için tercih ettiği bir platform ve diğer uygulamaları da etkilediği bir gerçek.

Peki Instagram’ı etkileyen uygulamalar yok mu? Tabii ki var! Örneğin, Çin’in son yıllarda yükselen yıldızlarından TikTok…

Instagram, bundan birkaç sene öncesine kadar fotoğraf odaklı hareket eden ve genellikle fotoğrafçılık üzerine çözümler sunan bir platformdu. Son döneme baktığımızda ise, fotoğrafçılığın yavaş yavaş geri plana kaydırıldığını ve insanların “kısa video” akımını daha fazla benimsediğini görüyoruz. Eh, dedik ya, tıpkı TikTok gibi… Haliyle Instagram CEO’su Adam Mosseri de bunun farklında. Peki bu durum, iyi mi, yoksa kötü mü?

Instagram'da Neler Olacak? CEO'dan İtiraf Geldi!

Instagram’da neler olacak? CEO, platformda çok fazla video gösteriminin olduğunu itiraf ediyor, ama fotoğrafçılıktan da vazgeçilmeyeceğini ifade ediyor

Mosseri, kısa süre önce kendi Instagram sayfasında 11 dakikalık video paylaştı ve pek çok konu hakkında fikirlerini dile getirdi. Bu video, Instagram’da neler olacak sorusuna ışık tutuyor.

Mosseri’ye göre Instagram, son yıllarda kısa video çekimleri ve gösterimlerini ön plana almaya başladı. Platformda gezindiğinizde, artık eskisi gibi çoğunlukla fotoğraflarla değil, videolarla karşılaşıyorsunuz.

CEO, bu durumun düzeltileceğini belirtiliyor. Şöyle ki, Instagram’da tabii ki kısa videolarla karşılaşmaya devam edeceğiz, ama fotoğraflara da önem verilecek ve bir gösterim dengesi kurulacak. Tabii ilerleyen süreçte, kullanıcı tercihlerine göre gösterilen içeriklerde otomatik ayarlamalar da yapılacak. Eğer sürekli videolarla vakit geçirmek istiyorsanız, fotoğraf içerikleriyle daha az karşılaşacaksınız.

Mosseri, “fotoğraf” unsurunun Instagram için hâlâ çok önemli olduğunu ve fotoğraf tutkunları için çalışmalara devam edeceklerinin de altını özellikle çiziyor.

Evet, görünüşe göre Instagram’da neler olacak sorusunun cevabı şu an için tatmin edici görünüyor. Her kullanıcı için özelleştirilmiş içerik gösterimleri, platformda geçirilen vaktin daha verimli olmasını sağlayacaktır.

Eğer açıklama videosuna göz atmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Neden iPhone? İşte Cevaplardan Bir Tanesi!