İnternetten Karne Nasıl Bakılır? 2021 E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

2020 – 2021 öğretim yılının ilk yarı yılının son günü bugün. Peki ilk yarı yıl karne nasıl bakılır, nasıl görüntülenir? Hepsi, ve daha fazlası sizin için hazırladığımız rehberde.

Karne nasıl bakılır? Sorusunun cevabını sizler için araştırdık. 2020 – 2021 öğretim yılının yarıyıl karnelerine E-Okul üzerinden bakabiliyorsunuz. Yapmanız gereken ilk şey E-Okul girişi gerçekleştirmek. Milli Eğitim Bankalığımız tarafından oluşturulan E-Okul internet sitesine bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-Okul üzerinden karne nasıl bakılır?

Yukarıdaki bağlantıyı internet tarayıcınız üzerinde açmanızınız ardından “Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi” bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu bölüm E-Okul internet sayfasının sağ orta bölümünde yer almakta. Bu bağlantıya tıklamanızın ardından karşınıza çıkacak sayfada “Resimdeki Rakamlar” “Öğrenci T.C. Kimlik Numarası” ve “Öğrenci Okul Numarası” bölümüne doğru bilgileri girmelisiniz.karne nasıl bakılır

Ardından karşınıza doğru kişi olup olmadığınızla ilgili 3 adet soru çıkacak. Bunlar genellikle öğrenciyle ilgili bilgileri içeriyor. Bu sorulara doğru cevap vermenizin ardından EOkul sistemine giriş yapıyorsunuz.

Peki EOkul içerisinde karne nasıl bakılır?

EOkul sistemine giriş yapmanızın ardından yan bölümde gösterilen e-Karne bölümüne giriş yapmalısınız. Bu bölümde çocuğunuz veya öğrencinin karnesini görmeniz mümkün.

Şunu unutmamanızda fayda var. Eğer tarayıcınız üzerinde POP-up engelleyiciniz varsa kapatanız gerekiyor. Çünkü bu engeleyici açılacak sayfayı engellediği için karne gözükmüyor. Öncelikle karnenin üzerine gelip tıklayın. ardından açılmaz ise tarayıcının POP-up bölümüne tıklayarak engeli kaldırın ve tekrar deneyin.

Karne nasıl bakılır ve yazdırılır? Karnemizi internet tarayıcısı üzerinden görüntüledik. Sıra geldi yazdırma işlemine. Karne üzerine tıklamanızın ardından açılan Pop-up sayfasında “PDF İndir” yazan yeri tıklamalısınız. Bu bölüme tıkladığınızda karneyi PDF olarak indirip yazıcıdan çıktı almanız mümkün. karne nasıl bakılır

Çok karışık bir işlem görünse de yukarıda anlattığımız şeyleri doğru yolla takip ederseniz öğrencinin karnesini kolaylıkla görüntüleyip yazdırmanız mümkün.

BU işlemleri sadece bilgisayardan değil, bir tablet PC veya akıllı telefon üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün. Sadece tarayıcı üzerinde yapılacak ayarları Tablet PC veya akıllı telefon üzerinde yapmanız yeterli olacak.

İlgili haberler

>> MEB Yüz Yüze Eğitim Başlangıç Tarihini Sonunda Açıkladı!

>> MEB Asistan yapay zeka ile daha güçlü!