Windows 10 Son güncellemesi ile kullanıcıları çıldırttı

Windows 10 son gelen güncelleme ile kullanıcıları saç baş yoldurttu. İşte detaylar.

Windows 10‘a gelen son güncelleme ile bazı kullanıcıların bilgisayarlarında önyükleme döngüsü sorunu ortaya çıktı. Microsoft, bu sorunu en kısa zamanda bir güncelleme yayınlayarak çözeceğini açıkladı.

Microsoft’un gelen güncelleme ”Salı Yaması”, teknoloji siteleri ve bazı sosyal medya platformlarına belirtilen şikayetlere göre bazı Windows 10 kullanıcıların bilgisayarlarında önyükleme döngüsüne girmesine neden olmuş durumda.

Windows 10’un en son sürümleri için yayınladığı KB4598242 ve KB4598229 Ocak yamaları bazı kullanıcılarda kurulum yaparken bir hata ile karşı karşıya kaldılar. Kullanıcıların paylaşmış oldukları şikayetlere göre bazı Windows 10 bilgisayarlar, 12 Ocak’ta gelen son güncelleme olan Windows 10 salı güncellemesini yüklemelerinden itibaren Otomatik Onarım moduna geçti ve bir önyükleme döngüsüne girdi.

Reddit’teki bir kullanıcı sorun ile alakalı şunları söyledi :” Lenovo T14 AMD’deki bu güncellemede ‘Otomatik Onarım’ önyükleme sorunu yaşadım. KB4598229‘u güncellemek için sorunu takip ettim. Anında önyükleme hatası ve herhangi bir BSOD veya başka  bir hata olmadan bilgisayar sıfırlanıyor. Son önyükleme başarısız olduktan sonra disk bozulması nedeniyle geri yüklenemeyeceğini yazıyor.”

Windows 10 son

Ayrıca yabancı teknoloji sitesi Tom’s Guide da söz konusu sorunu yaşamış durumda. Sorunu yaşan birçok kullanıcı Reddit üzerinden durumunu paylaşmış durumda.

Windows 10 son güncellemesi için bir çözüm yok!

Windows 10 için gelen son güncelleme ile bilgisayarında sorun yaşayanlar birçok çözüm yolu denediler. Söz konusu sorun için ilk denenen çözüm yollarından bir tanesi kurulum USB sürücüsü ile hızlı onarım seçeneklerini denemek oldu ama maalesef bu durumu değiştiren bir sonuç vermedi. Çözüm için denenen başka bir yol ise Windows 10’u güvenli modda başlatmak oldu am bu da bir sonuç vermedi.

Microsoft, gelen güncellemesi hakkında yaptığı açıklama ile kullanıcılar tarafından raporlanan sorunun farkında olduklarının ve etkilenen bilgisayarlar için en kısa zamanda yeni bir güncelleme ile sorunu çözeceklerini ifade ettiler. Güncellemenin en kısa sürede yayınlanmasını bekliyoruz.

>>Samsung Galaxy S21 Ultra ile şarj cihazını terk ediyor.

>>Opera YoYo Games’i satın alarak Opera Gaming bölümünü açtı.