iOS 13 ile fotoğraf ve video düzenlemek çok kolay

fotoğraf ve video düzenlemek

iOS 13 güncellemesi ile iPhone’da fotoğraf ve video düzenlemek çok kolaylaştı. Bakalım iOS 13 bizlere neler sunuyormuş?

iPhone ve iPad’inizle çektiğiniz muhteşem fotoğrafların hepsi Fotoğraflar uygulamasında sizi bekliyor. En iyi karelerinizi bulmanız, düzenlemeniz ve paylaşmanız için yepyeni akıllı özellikler sunan Fotoğraflar, şimdi daha da yetenekli ve size özel.

Geliştirilmiş düzenleme özellikleri, fotoğraflarınızın üzerinde ayrıntılı şekilde çalışmanız için güçlü yeni araçlar ve daha fazla kontrol sunuyor.

Otomatik İyileştirme yoğunluğunu kendiniz kontrol ediyorsunuz. Üstelik bu yoğunluğa bağlı olarak pozlama, kontrast ve parlaklık gibi diğer ayarların da akıllı bir şekilde nasıl değiştiğini görebiliyorsunuz.

Sevdiğiniz fotoğraf düzenleme araçlarını şimdi videolarda da kullanın.

Fotoğraflarda kullandığınız renk, pozlama, kontrast gibi ayarlarla birlikte Döndürme, Kırpma ve Otomatik İyileştirme gibi araç ve efektlerin hemen hepsini şimdi videolarda da kullanabiliyorsunuz.

RAW fotoğraflarınızı, Fotoğraflar uygulamasının içinde kolayca düzenleyin.

Apple elektronik sigara uygulamalarını kaldırdı!

A9 çipe veya daha yeni bir modeline sahip iPhone ve iPad’lerdeki Fotoğraflar uygulamasından RAW görüntüleri içe aktarabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz.

iOS 13 ile fotoğraf ve video düzenlemek kolaylaştı

Portre Işığı denetimi

Portre Işığı’nda ışık yoğunluğunu değiştirerek istediğiniz görünümü yaratabilirsiniz.

High‑Key Mono

Portre modunda çektiğiniz fotoğraflara harika bir tek renk efekti ekleyerek stüdyo kalitesinde fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı nasıl ararsınız?

Belirli bir kişiyi, yeri veya etkinliği arayın

Akıllı yüz tanıma ve konum belirleme özellikleri, fotoğrafta birlikte yer aldığınız kişilere veya fotoğrafın çekildiği konuma göre arama yapabilmenizi sağlıyor ve tam da aradığınız fotoğrafı bulmanızı kolaylaştırıyor. Hatta “Japon restoranı” gibi genel kategoriler veya “üstü açılır araba” ya da “spor festivali” gibi daha spesifik içerikler için de arama yapmanız mümkün.

Akıllı arama önerileri alın

Fotoğraflar uygulaması, siz daha arama çubuğuna yazmaya başlamadan önce, önemli etkinlik, kişi, yer ve tarihlerin fotoğraflarını gösteriyor. Ayrıca, geçmişte yaptığınız ve şimdi ilginizi çekebilecek veya sizin için önemli olabilecek şeylerin fotoğraflarını da belirliyor. Örneğin tenis maçına gittiyseniz, yıllar önce katıldığınız başka bir spor etkinliğinin fotoğraflarına yeniden göz atmanızı önerebiliyor.

fotoğraf ve video düzenlemek

Fotoğraflarınızı içindeki şeylere göre arayın

Fotoğraflarınızı içindeki motosikletler, ağaçlar veya elmalar gibi şeylere göre aramak isterseniz, gelişmiş yapay öğrenme teknolojisi kullanan ortam ve nesne tanıma özellikleri sayesinde bu da mümkün. Ayrıca, “plaj” ve “selfie” gibi farklı terimleri tek seferde birlikte aratabiliyorsunuz.