iOS 14.2.1 çıktı ama sadece bir tek iPhone’a geldi!

iPhone 12 el kesme sorunu nasıl çözülecek?

Apple, iOS 14.2.1 güncellemesini sürpriz bir şekilde yayınladı. Tek bir tane iPhone’a gelen bu güncelleme bakın hangi sorunu çözüyor?

Cupertinolu teknoloji devi Apple, şirketin iPhone 12 mini’de kilit ekranının yanıt vermemesiyle ilgili sorunları ele alacağını söylemişti. Firma bugün sözünü tuttu ve sadece iPhone 12 mini modeline özel olarak geliştirdiği iOS 14.2.1 güncellemesini OTA üzerinden indirime sundu.

iOS 14.2.1 sorunları çözüyor

Bildiğiniz gibi iPhone 12 mini Amerika ve Avrupa’da resmi olarak Cuma günü piyasaya sürüldü. Ancak kullanıcılar kısa süre sonra kilit ekranıyla ilgili hassasiyet sorunları bildirmişti. Bazı kullanıcılar, telefonlarının kilidini açmaya çalışırken kilit ekranının altından yukarı doğru hızlıca kaydırmanın yanı sıra el feneri veya kamera düğmelerine basma sorunları yaşadığını belirtmişti.

Kilit ekranı sorunlarına neden olduğu tam olarak belli değil. Görünüşe göre, Apple yine de düzeltebileceği bir şey buldu ve umarım bu güncelleme sorunu olanlar için sorunu çözer.

Apple, iOS 14.2.1’in bazı MMS mesajlarının alınmaması ve bazı Made for iPhone işitme cihazlarındaki ses kalitesi sorunlarını gidereceğini söylüyor. Güncellemeyi hemen indirip yüklemek istiyorsanız; Ayarlar>Yazılım Güncelleme menüsüne girmeniz yeterli olacaktır.

iOS 14.2.1

Türkiye’de henüz satışa sunulmayan iPhone 12 ailesi, fiyatları ile cep yakacak gibi görünüyor. Turkcell’in sızdırdığı fiyatlara bakacak olursak; iPhone 12 mini 9.999 TL, iPhone 12 10.999 TL, iPhone 12 Pro 14.999 TL ve iPhone 12 Pro Max 16.999 TL fiyata sahip olacak.

iPhone 11’in resmi olarak indirimsiz 7.999 TL’ye satıldığını düşünürsek bu fiyatların gerçek olabileceğini söyleyebiliriz. Türkiye’deki kurlar ve vergilerden dolayı Apple kendini hiç bir zaman riske atmak istemiyor. Bu yüzden her zaman tepe fiyat belirleyen Apple, Türkiye’de günden güne müşteri kaybetmeye devam ediyor.

Türkiye pazarında şu an açıklanan raporlara göre Xiaomi ve Samsung’un borusu ötüyor. Apple artık Türkiye için 3. hatta 4. plana itilmiş durumda. Bunda en büyük etki şüphesiz ki Apple’ın kalp kıran fiyat politikası. 3 dolarlık kılıfları bile 299 TL’ye satan Apple böyle giderse Türkiye pazarından elini eteğini çekmek zorunda kalabilir. Umarız bu hatadan bir an önce vazgeçilir ve fiyat konusunda iyileştirmeler yapılır.

İlgili Haberler

>> Apple, katlanabilir bir model üzerinde çalışıyor olabilir!

>> iPhone yavaşlatan Apple’a 113 milyon dolarlık ceza


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here