Samsung’un ilk ekran altı kameraya sahip modeli: Galaxy Z Fold 3

Samsung’un ilk ekran altı kameraya sahip modeli: Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Fold 3
Google News Abone Ol

Samsung’un, önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Galaxy Z Fold 3 modeli, ekran altına entegre edilmiş kamera ile gelecek. İşte tüm detaylar.

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 modeli, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde tanıtılacak olmasına rağmen hakkında sızıntılar devam ediyor. Katlanabilir telefon pazarında en iyi olmayı hedefleyen Samsung, Fold serisinin yeni modeli Z Fold 3 için elindeki imkanların tümünü kullanmak istiyor. Çünkü tüketiciler tarafından katlanabilir ekrana olan talep artmış durumda. Yakın zamanda Galaxy Z F­old 3 modeline S Pen desteği geleceğine dair bir iddia duymuştuk.

Galaxy Z Fold 3

Samsung’un şu ana kadar çıkarttığı katlanabilir telefonlarda S Pen desteğinin olması imkansızdı. Çünkü katlanabilir ekran panelinde kullanılan malzeme S Pen’i destekleyemeyecek kadar hassastı. Fakat Samsung UTG cam teknolojisini geliştirerek Galaxy Z Fold 3 modeline S Pen desteğini getirmeyi amaçladı. Fakat Samsung, bununla sınırlı kalmadı ve sızdırılan belgelere göre Z Fold 3 modelinde ekran altı kamera için çalışmalara başladı. Eğer Z F­old 3 modelinde ekran altı kamera kullanılırsa, Samsung’un ilk ekran altı kameraya sahip telefonu olacak.

Samsung, Galaxy Z Fold 3 ile tam ekran performansını hedefliyor

ZTE, Axon 20 5G modeliyle, ekran altı kamerayı Dünya’da ilk üreten marka oldu. Samsung ise, katlanabilir bir telefonda ekran altı kamerayı gerçekleştirecek ilk marka olacak gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Samsung, modellerinde genellikte delikli ekran tasarımını tercih ediyor. Galaxy Z F­old 3 modeline eklenecek olarak ekran altı kamera özelliği sayesinde kullanıcılar, tam ekran deneyimini yaşayabilecekler. Söz konusu özellik katlanabilir ekrana uygulandığı zaman, kameranın olduğu yerde ışık kırılması yaşanabilir. Samsung’un bu durumu düzeltmesi için özel bir teknoloji kullanacağı düşünülüyor.

Samsung’un Fold serisine ait üçüncü telefonu, Galaxy Z Fold 3’ün, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Çıkmasına uzun bir süre olduğu için hakkında edinilen bilgiler için kesinlik söz konusu değil. Tanıtım zamanına yaklaştıkça hakkındaki bilgiler kesinleşecektir. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung, Dünya’nın ilk sarılabilir telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

>> Samsung Galaxy M12 render görüntüleri ortaya çıktı


CEVAP VER