iOS 16 Beta Sürümü Herkese Açık Olarak Yayınlanıyor: Hemen İndir

Yeni iOS 16.3

iOS 16 beta sürümü sürümü tüm kullanıcılara açık bir şekilde yayınlanacak. Böylece Apple yeni işletim sistemini resmi olarak başlatmış oluyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemeler ile birlikte akıllı telefonlar çok daha fazla özellik kazanıyor. WWDC 2022 konferansına baktığımızda şirket yeni iPhone işletim sistemi olan iOS 16 hakkında birçok özellik yayınlamıştı.

Birçok kişi bu yeni özelliklerin ne zaman kullanıcılarla buluşacağını merak ediyordu. Şimdilerde durum iyice netleşti. Halka açık beta sürecine girecek olan Apple artık tamamen yeni işletim sistemini yayınlamış olacak. Aslına bakacak olursak şirketin geç bile kaldığını söyleyebiliriz.

iOS 16 beta sürümü geliyor

Apple tarafından geliştirilen iOS 16 açık betası üçüncü geliştirici beta sürüm ile eşit olacak. Henüz açık beta programının tam olarak ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Geçen sene iOS 15 açık beta sürümü çarşamba günü kullanıcılarla paylaşılmıştı. Muhtemelen yine benzer bir gün tercih edilecek.

iOS 16 beta sürümü

Genel olarak bakıldığında yeni işletim sistemleri büyük destek görüyor. Kullanıcılar yeni özellikleri denemek için can atıyor. İşte tam da bu nedenle Apple yeni işletim sistemini mümkün olduğunca hızlı bir şekilde kullanıcılarla buluşturmaya gayret gösteriyor. Bu hafta içerisinde yeni sürüm kullanıcılara ulaşacak.

Yazılım güncelleme bölümünü kontrol edin

ABD’li teknoloji devi tarafından geliştirilen yeni iOS güncellemesi ayarlar bölümünden kontrol edilebilecek. Burada yer alan yazılım güncelleme kısmında açık beta test yer alacak. Bu güncellemeyi indirdiğiniz andan itibaren iOS 16 beta sürümü sizin için aktif hale gelecek.

Yeni sürümü kullanmanız ile birlikte cihazınızda bazı problemler yaşama ihtimaliniz var. Bildiğiniz üzere Apple yeni iOS sürümlerinde çok ciddi sorunlar yaşayabiliyor. Bu tür problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız beta programından sonra yayınlanacak kararlı sürümü bekleyebilirsiniz. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> iOS Kullanıcılarını Sevindirecek WhatsApp Güncellemesi!

>> iOS 16 Alacak iPhone Cihazları Sonunda Belli Oldu: Kötü Bir Haberimiz Var