Samsung Galaxy S23 Ultra Piyasanın En Güçlü Kamerasına Sahip Olacak!

Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin kullanacağı kameraya ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Samsung’un ISOCELL lensleri, üstün teknolojiler kullanarak, minimum kamera çıkıntısı ile maksimum performansı sunmayı amaçlıyor. Öyle ki Samsung tarafından, ileride insan gözü ile aynı kaliteye sahip lensler üretebileceklerini duyurdu. Fakat şu anlık 100 MP ve 200 MP‘lik lensler gündemde. Yakın zamanda Samsung’un ISOCELL lensleri ile alakaları yapılan açıklamalarda, Samsung için 200 MP’lik kameralı akıllı telefonların hayal olmadığına, yakında tanıtılacak olan Samsung modellerinde 200 MP daha daha yüksek çözünürlüğe sahip kameraların karşımıza çıkacağına dair açıklamalar yapılmıştı. Sonunda aylar öncesine karşımıza çıkan sızıntıları kanıtlayacak nitelikte haberler ortaya çıktı. İddialara göre Samsung’un Galaxy S23 modelinde, ISOCELL HP1 lensi kullanılabilir.

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un Galaxy S23 modelinde 200 MP lens kullanacağına dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Fakat henüz bir kesinlik söz konusu değildi. Sonunda yeni modelin kamera özelliklerine ilişkin güvenilir kaynaklardan sızıntılar gerçekleşti. İşte detaylar.

Samsung Galaxy S23 Ultra Piyasanın En Güçlü Kamerasına Sahip Olacak!

Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 MP çözünürlüğünde ISOCELL lensi ile gelecek. Şuanda ISOCELL tarafından geliştirilen iki adet 200 MP’lik lens bulunuyor. Bunlar; ISOCELL HP1 ve Hs23 P3. ISOCELL HP1 lensinin Motorola X30 Pro veya Edge 30 Ultra modelleri ile geleceği biliniyor. Samsung tarafından piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S23 Ultra modelinde ise ISOCELL HP3 lensinin kullanılacağına dair sızıntılar mevcut. Aynı zamanda söz konusu model hakkında bazı teknik detaylar da ortaya çıkmış durumda.

Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdrargon 8+ Gen1 yongasına sahip olması beklenen modelin, 200 MP lensi bile destekleyecek güçlü bir yonga seti olduğunu belirtelim. Önümüzdeki aylarda Samsung’un 200 MP çözünürlüğündeki ISOCELL lensleri hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Ayrıca Galaxy S23 serisinde bu sensörlerin kullanılıp kullanılmayacağı da ortaya çıkacaktır. Samsung’un amiral gemisi serisinin en güçlü modeli olarak tanıtılacak olan Galaxy S23 Ultra ve sahip olacağı 200 MP çözünürlüğündeki lens hakkında aktarılanlar bu kadar. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> iOS 16 Beta Sürümü Herkese Açık Olarak Yayınlanıyor: Hemen İndir