iPhone 12 Isınma Problemini Çözmek Çok Kolay: En İyi Yöntemler

Apple iPhone cihazlarda

iPhone 12 ısınma problemini çözmek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Bazı yöntemler kullanarak bu problemi tamamen gidermeniz mümkün. Hadi gelin hem bu yöntemlere hem de konuyla ilgili diğer detaylarla birlikte bakalım.

Apple tarafından üretimi yapılan iPhone modelleri her geçen yıl daha fazla popülerlik kazanıyor. Bu popülerlik sayesinde satış rakamları önemli ölçüde artıyor. Durumun farkında olan şirket sürekli olarak yeni modeller geliştiriyor. Bu yeni geliştirilen modeller içerisinde yer alan iPhone 12 en beğenilen ürünlerden birisiydi.

Kullanıcılar her ne kadar bu ürünü beğensene bile yine de önemli bir problemin varlığı bir türlü gizlenemiyor. iPhone 12 modellerinde çok ciddi bir ısınma problemi var. Bu ısınma problemini çözmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Öncelikle iOS 15 güncellemesinin son sürüm olup olmadığına bakmanızı öneriyoruz.

iPhone 12 ısınma problemini gidermek mümkün

Bu cihazın iOS 15 yeni güncellemesi ile birlikte çok daha güçlü bir soğutma sistemine sahip olduğu görülüyor. Elbette Apple donanımsal bir değişiklik yapmadı. Bunun yerine iOS 15 güncellemesi ile birlikte yazılımsal bir çözüm üretti.

iPhone 12 ısınma problemini

Buna ek olarak cihazınızı yeniden başlatmayı denemeniz bir diğer önerimizdir. Bazen çok fazla veri biriktiği için cihazda ısınma sorunu yaşanabilir. iPhone 12 modelinde aşırı ısınmaya neden olan bir diğer sebep ise telefonun parlaklığı ile ilgili. Eğer cihazınızın parlaklığı yüksek olursa bu durum ısınma sorunu yaratabilir.

iPhone 12 düşük güç modu kullanımı

Apple iPhone 12 düşük güç modu kullanımı ile birlikte ısınma problemini bir ölçüde gidermeniz mümkün. Bu güç modu sayesinde cihazınız çok daha az tüketime neden olur. Böylece ısınma sorunu yaşama ihtimaliniz önemli ölçüde düşer.

iPhone 12 ile ilgili ısınma sorununu gidermeniz için son önerimiz konum servisleri ile ilgili. Konum servislerini sürekli kullanmak büyük bir pil tüketimine neden olur ve cihazınız ısınır. Umuyoruz ki bu yöntemleri denedikten sonra ısınma probleminiz ortadan kalkar.

İlgili Haberler:

>> iPhone13, iPhone 12’ye Benziyor, Ama Daha Kalın ve Daha Ağır

>> Satışlarda Rekor Kıran iPhone 12 Samsung Hayranlarını Çok Üzdü: Yavaş Vur Apple