Satışlarda Rekor Kıran iPhone 12 Samsung Hayranlarını Çok Üzdü: Yavaş Vur Apple

Akıllı telefon fiyatları

Araştırma sonuçlarına göre satışlarda rekor kıran iPhone 12 beklenmeyen bir performans göstermiş oldu. Şirketin genel olarak satış rakamlarında ciddi bir yükseliş yakaladığı görülüyor. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Apple modelleri genellikle çok fazla satış yapmalarıyla biliniyor. Sadece ABD değil aynı şekilde Avrupa ve diğer bazı ülkelerde de cihaz satışları önemli ölçüde yükselişte. Counterpoint Research tarafından yapılan araştırmalara göre Apple iPhone 12 modeli ilk 7 ay içerisinde 100 milyondan fazla satış yapmayı başardı.

Samsung ile kıyaslandığında Apple performansını biraz daha artırdı. Sadece akıllı telefon değil aynı şekilde akıllı saatlerde de iyi bir satış rakamı elde eden Apple iPhone modelleri popülerliğini artırıyor. Ayrıca tüm iPhone serileri kendi içlerinde birbirleri ile kıyaslanıyor. iPhone 12 ve iPhone 6 satış rakamları şu an birbirine iyice yaklaştı.

Satışlarda rekor kıran iPhone 12 umut veriyor

Satış rakamlarına biraz daha dikkatli baktığımızda Apple, 5G desteği ve OLED ekranları bulunan iPhone 12 modellerinde daha fazla dikkat çekmiş gibi görünüyor. iPhone 11 ise yeni model kadar iyi bir satış rakamı elde edemedi. Araştırma şirketleri tarafından yapılan çalışmalara bakıldığında iPhone 12 modelinin ilk 7 ayda 100 milyondan fazla satış elde ettiği görülüyor.

satışlarda rekor kıran iPhone 12

Rekor şu anda iPhone 6 serisinde. Çıkalı çok fazla olmayan iPhone 12 modelleri elbette aynı satış rakamlarına sahip değil. Mesela iPhone 12 Pro Max yüzde 29 oranla en çok satılan modeller içerisinde yer alıyor. Böylece serinin büyük bir satış rakamı elde etmesini sağladı.

Apple yeni iPhone stratejisi olumsuz yansımadı

Bildiğiniz üzere Apple yeni iPhone modellerinde şarj ve kulaklık vermeyeceğini söylemişti. Bu bile satışları azaltmadı. Tam aksine iPhone 12 modeli çok daha fazla satış elde etti.

Apple sektörde kritik bir konumda yer alsa bile yine de Samsung ve Xiaomi gibi dişli rakipleri var. Peki sizce iPhone 12 modeli bu rakiplere rağmen rekor kırmaya devam edebilecek mi?

İlgili Haberler:

>> iPhone 12 mini üretimi neden durduruldu: Kimse böyle bir hamle beklemiyordu

>> iPhone 13 kamerası hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı: Standartların çok üstünde