iPhone 13 Satışları Patladı! İşte Toplam Satış Adedi!

iphone 13 pil

iPhone 13 ailesinin satış rakamları Apple’ın yüzünü güldürüyor. Geçtiğimiz eylül ayı itibarıyla görücüye çıkan seri, paylaşılan verilere göre milyonlarca kullanıcının gözdesi olmuş ve bu rakam her geçen gün artıyor.

Wedbush analisti Daniel Ives’ın belirttiğine göre Apple, tatil sezonu boyunca 40 milyondan fazla iPhone 13 satışı gerçekleştirdi. Bu gerçekten ciddi bir başarı. Öte yandan pek çok genç kullanıcı, ailelerinden yeni yıl hediyesi olarak iPhone 13 talebinde bulunmuştu. Görünüşe göre bu talebi olumlu karşılayan aileler de çok fazla.

iPhone 13 satışları muhtemelen 2022 yılında da güçlü bir şekilde devam edecektir. Bu sayede Apple’ın gelirlerinde de ciddi artışlar olacaktır. Zaten bir süre önce gelen haberde, Apple’ın 3 trilyon dolar değere ulaşan halka açık ilk Amerika firması olduğu belirtilmişti. Bu başarıda şüphesiz ki iPhone ailesinin payı büyük.

iPhone 13 Satışları Patladı! İşte Toplam Satış Adedi!

Bu arada analistler, Apple’ın içinde bulunduğumuz şu dönemde çip tedariği tarafında bazı sıkıntılar yaşadığını ve bu sebeple yılın ilk aylarında satış hızında düşüşlerin yaşanabileceğini belirtiyor. Yaza doğru ise muhtemelen rüzgâr yine güçlenecek ve sonbahara doğru güçlü satışlar elde edilecektir.

2022’de 8GB RAM’li iPhone görebiliriz

Analistler, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde en az 8GB RAM değerinin olacağını iddia ediyor. Ek olarak analistler, 14 serisi telefonların başlangıç olarak 64GB dahili depolama değerini sunabileceğini söylüyor. Ki bu pek de mantıklı durmuyor aslında. Uygulama ve dosya boyutlarının her geçen gün arttığını göz önüne alırsak, 2022 yılında fiziksel olarak ekstra depolama seçeneği sunmayan bir telefonda 64GB seçeneğinin olması pek mantıklı görünmüyor.

2022’ye yeni bir iPhone mini modeli gelmeyebilir

Söylentilere göre Apple, 2022’de dört yeni iPhone modeli tanıtacak.

Bunlar:

iPhone 14 – 6.1 inç ekranlı
iPhone 14 Max – 6.7 inç ekranlı
iPhone 14 Pro – 6.1 inç ekranlı
iPhone 14 Pro Max – 6.7 inç ekranlı

Tabii yeni iPhone mini modelinin gelmeyeceğini ifade eden söylentiler olduğu gibi geleceğine dair söylentiler de var. Bu modelin özellikle ufak elli ve telefonu tek elde kullanmaktan hoşlanan kullanıcılar için ilgi çekici olacağı düşünüyor. Ekran boyutu tarafında da 5.4 inç söylentileri var.

> Samsung, Uygun Fiyatlı Olması Beklenen Galaxy S21 FE ‘yi Tanıttı!