İlginç Gelişme: Netflix ‘e TV Kanalları Da Eklenecek. Peki Ya Türkiye’de Olacak mı?

Netflix fiyatlarına indirim

 2022 yılı, Rusya yönetimi ile pek çok büyük teknoloji şirketlerinin karşı karşıya geleceği bir yıl olabilir. Zira son yasa tasarısı, Netflix ve Amazon Prime da dahil pek çok yayın platformunu yakından ilgilendiriyor. Rusya, bu platformlarda Rusya’da yayın yapan TV kanallarının da eklenmesini şart koşuyor. Bakalım ilerleyen aylarda neler olacak…

Netflix, dünyanın büyük bir bölümünde faaliyetlerini sürdüren bir dijital yayın platformu. Bünyesinde pek çok farklı film, dizi, şov ve belgesel bulunuyor. Bu içerikler, belli aralıklarla yenileniyor ve ülkelere özel içerikler ve kampanyalar da hazırlanıyor. Tabii işlerin bazen sora girdiği anlar da olabiliyor. Tıpkı Rusya yönetimi ile yaşananlarda olduğu gibi.

Rusya yönetimi, 2020 yılında bir yasa hazırlamıştı ve bu yasa, Mart 2022 itibarıyla yürürlüğe girecek. Bu yasaya göre Netflix, Amazon Prime ve Disney+ gibi platformlar, ülkede faaliyetlerini sürdürebilmek için bünyelerine Rus TV kanallarını da dahil etmeli. Evet, bildiğimiz televizyon kanallarından söz ediyoruz. Bunlardan en az 20 tanesinin eklenilmesi şart koşuluyor.

Bir diğer detay ise, bu platformlarda LGBT şovları dahil “aşırı” olarak görülen programların kaldırılması ve ülke kurallarına göre yayın politikasının yeniden belirlenmesi.

Rusya, bir süre önce de yine teknoloji şirketleriyle karşı karşıya gelmiş ve şirketlerin Rusya’da faaliyetlerini sürdürebilmeleri için ofis açmaları gerektiğini şart koşmuştu.

Böyle bir hamlenin Netflix ve diğer yayıncı platformlar tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu ve asıl merak edilen, bu tip yöntemlerin diğer ülkelerde de talep bulup bulmayacağı…

İlginç Gelişme: Netflix 'e TV Kanalları Da Eklenecek. Peki Ya Türkiye'de Olacak mı?

Şu ara Netflix ‘te neler izleyebilirim?

Cem Yılmaz Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz Diamond Elite Platinum Plus, bir buçuk saat uzunluğunda ve haliyle komedi odaklı bir yapım. Komedi ustası bu gösterisinde “sosyal medya, Türklerin yurt dışı tatileri ve kendi çocukluğuna odaklandığı hikâyelerden” bahsediyor. Gösteri, yayınlanır yayınlanmaz büyük bir ilgiyle karşılaştığı gibi sosyal medyada da tartışmaların odağına yerleşti.

Don’t Look Up – Yukarı Bakma

Don’t Look Up, yakın zamanda Netlix’te gösterime giren bir bilim kurgu – komedi filmi. Senaristliğini, yapımcılığını ve yönetmenliğini Adam McKay’ın üstlendiği film, 75 milyon dolarlık çekim bütçesine sahip.

Filmin başrollerini, Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence gibi önemli oyuncular paylaşıyor. Bu iki isim, filmde “ölümcül bir tehlikeyi halka anlatmaya çalışan, ancak bunda pek de başarılı olamayan iki bilim insanı olarak” karşımıza çıkıyor.

Peki başarısız olmalarının sebebi kendileri mi, yoksa içinde bulunduğumuz ve çoğu zaman farkına varamadığımız sistem mi? Don’t Look Up, güzel eleştirel detaylar barındıran, zaman zaman şaşırtan, zaman zaman da güldüren bir film. İlk kez izleyecek olmanıza rağmen bazı sahneler size gerçek dünyadan detaylar hatırlatabilir.

Hellbound

Hellbound, Güney Kore menşeli bir başka dizi ve Netflix’te yayımlanır yayımlanmaz, 24 saatte bir numaraya sıçradı ve Squid Game’i tahtından indirdi. Yine de, Squid Game’in hâlâ en çok izlenenler listesinde üçüncü sırada bulunduğunu belirtelim.

Hellbound hakkında spoiler vermeden biraz bahsetmemiz gerekirse, farklı bir boyuttan gelen yaratıklar, kötü bir yaşam sürmüş olan insanları cezalandırmaya ve cehenneme götürmeye geliyorlar. Bunu yapmadan önce de, o kişilerin hangi gün ve hangi saatte öleceklerini haber veriyorlar. Bu, gerçekten de gergin bir bekleyiş oluşturuyor. Tabii çok daha fazla detayı, diziyi izleyerek öğrenmeniz daha güzel olacaktır.

Yeon Sang-ho tarafından yönetilen dizi, ilk olarak 19 Kasım 2021 itibarıyla Netflix’te yayımlanmaya başladı. Türkçe dublaj seçeneği de bulunan dizi, şu an için tek sezon ve toplamda 6 bölümden oluşuyor.

> Samsung, Uygun Fiyatlı Olması Beklenen Galaxy S21 FE ‘yi Tanıttı!