Samsung, Uygun Fiyatlı Olması Beklenen Galaxy S21 FE ‘yi Tanıttı!

Samsung, Uygun Fiyatlı Olması Beklenen Galaxy S21 FE 'yi Tanıttı!

Samsung Galaxy S21, Güney Koreli firmanın geçtiğimiz sene teknoloji severlere sunduğu amiral gemisi modellerinden bir tanesiydi. Eğer bu cihazı beğenmiş, ancak fiyat sebebiyle satın alamadıysanız, bu haberimiz sizin için. Firma, CES 2022 kapsamında gerçekleştirdiği tanıtım etkinliğinde, Galaxy S21 FE ‘yi tanıttı. Daha büyük ekran ve daha büyük pile sahip olan bu versiyon, aynı zamanda biraz daha uygun fiyat etiketiyle raflarda olacak.

.

Samsung Galaxy S21 Fan Edition 5G ya da kısaca FE, geçtiğimiz sene satışa sunulan amiral gemisi modellerinden Galaxy S21’nin bazı özellikleri kırpılarak hazırlanan bir sürüm. Özellikle de kamera özellikleri tarafında kırpmaların olduğunu söylemeliyiz.

Tasarım detaylarına baktığımızda, geçen seneki amiral gemisi modeliyle neredeyse aynı detaylara sahip. Ön tarafta, ekrana yedirilmiş selfie kamera deliği dahi aynı. Arka tarafta, hafif dışarı çıkık şekilde tasarlanan ve trafik ışıklarını andıran üçlü kamera sistemi dizilimi de öyle.

Firma, bu telefon modelini kullanıcılara pek çok farklı renk seçenekleriyle sunacak.

Samsung Galaxy S21 Fan Edition 5G, S21’de kullanılan aynı 64bit octa-core çipsete sahip, yani 5nm üretim süreciyle hazırlanan Exynos 2100 çipsetine. Bu çipset, yüksek performans sunarken düşük güç tüketimi gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Samsung, Uygun Fiyatlı Olması Beklenen Galaxy S21 FE 'yi Tanıttı!

Peki Samsung Galaxy S21 FE’nin Galaxy S21’e kıyasla ne gibi farkları var?

– S21 Fan Edition’da 6.4-inch 120Hz ekran bulunuyor. S21’de ise 6.2 inç vardı. Yani daha büyük bir ekran söz konusu.

– Fan Edition, 177 gram ağırlıkta. S21 ise, 227 gram ağırlıktaydı. Kamera tarafında yapılan kırpılmalar neticesinde daha hafif bir cihaz var karşımızda.

– Fan Edition’ın arka tarafındaki telefoto kamera 8MP değerde. S21’de ise bu değer, 64MP idi. Yani bir düşüş söz konusu.

– Galaxy S21 Fan Edition’da 4500mAh değerde pil var. S21’de kullanılan pil ise, 4000mAh idi. Yani yükseliş söz konusu.

Ürün, RAM ve depolama tarafında kullanıcılara iki farklı seçenek sunacak: 8GB RAM ve 256GB depolama ya da 6GB RAM ve 128GB depolama.

Bu arada söylenti bilgilere göre Samsung, yakın zamanda 2022 yılının amiral gemisi modellerini tanıtacağı bir Unpacked etkinliği gerçekleştirecek ve burada 1TB dahili depolama seçeneği bulunan S22 Ultra modelini de görücüye çıkaracak. Haliyle bu modelin fiyatı biraz yüksek olabilir. İşte Samsung, S21 Fan Edition gibi bir model sayesinde de daha uygun fiyata, pek çok özelliğin kullanılabilir olduğu bir telefon sunmayı hedefliyor.

> iPhone 14 Çentik Krizi Yaşatacak Mı? Ünlü Analist Açıklama Yaptı

. . . . .