iPhone 14 Plus Üretimi Durduruldu: Büyük Hayal Kırıklığı!

Apple ucuz iPhone

iPhone 14 Plus modelinin üretiminin durdurulacağına dair sızıntılar mevcuttu. Sonunda yeterli ilgiyi görmeyen modelin üretiminin durdurulduğu kesinleşti. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere iPhone 14 serisi, geçtiğimiz haftalarda tanıtıldı. Söz konusu modellerin, özellikle Türkiye pazarında bir hayli uçuk fiyatlar ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Serinin kamera tarafında en güçlü modeli olarak anılan iPhone 14 ve 14 Pro Max modellerinin, teknik özellik tarafında piyasanın en güçlüsü olarak anıldığını belirtelim. Fakat seriye ait tanıtılan iPhone 14 modelinin büyük ekranlı ve büyük pilli versiyonu olarak tanıtılan iPhone 14 Plus modelinin beklendiği gibi ilgi görmediğini ve Apple tarafında ciddi zararlara sebep olduğunu belirtelim.

Her ne kadar iPhone 14 Plus’ın üretim sürecinin sonlandırılması zarar olarak anılsa da, Apple, halihazırda serinin diğer modellerinden hiç olmadığı kadar büyük bir kâr payına sahip olduğu için söz  konusu durumun kârdan zarar olarak adlandırılabileceğini söyleyebiliriz.

iPhone 14 Plus Üretimi Durduruldu: Büyük Hayal Kırıklığı!

Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 13 serisinin Mini modelinde de benzer bir durum yaşanmıştı. Söz konusu serinin Mini modeli beklendi ilgiyi görmediği için üretimi durdurulmuştu. iPhone 14 modelin büyük ekranlı ve büyük pilli versiyonu olarak satışa sunulan iPhone 14 Plus modeli de iPhone 13 Mini ile aynı kaderi paylaşıyor. Çünkü yakın zamanda Apple’ın açıkladığı raporlara göre göre iPhone 14 Plus modelinin üretimi durduruldu. Tabii ki bu durum cihazın fiyatını da yükseltecektir. Fakat zaten beklendiği gibi bir talep söz konusu olmadığı için kullanıcılar tarafından çok da fark edilmeyecektir.

iPhone 14 Plus

Ülkemizde de söz konusu modeli değerlendirdiğimiz zaman bir hayli uçuk bir fiyata satıldığını biliyoruz. Zaten ülkemizde iPhone 14 serisine ait herhangi bir telefon satın almak isteyen kullanıcılar, Genellikle iPhone 14 Pro veya Pro Max modellerini tercih ediyordu. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin beklendiği gibi ilgi görmediğini, hatta serinin Pro modelinin en az ilgi gören model olduğunu belirtelim. Önümüzdeki günlerde bu üretim sorunun Türkiye’ye yansıyıp yansımayacağına dair yeni bilgiler ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> YouTube Premium Satın Almadan Bu Özelliği Kullanabileceksiniz!