iPhone 15 Kamera Özellikleri Belli Oldu!

iPhone 15 Kamera

iPhone 15 kamera özellikleri belli oldu. İşte yüksek çözünürlüklü kamera ile gelecek olan yeni seri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 14 serisi geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. Ülkemizde dudak uçuklatan fiyatlar ile karşımıza çıkan sevilen seri, özellikle kamera tarafında rakiplerine fark attı diyebiliriz. Söz konusu serinin en çok beğenilen özelliği ise, serinin Pro ve Pro Max modelleri ile gelen dinamik ada özelliği idi. Android modellerinin yıllardır kullandığı delikli ekran tasarımını, harika yazılımı ile birleştiren Apple, özellikle kullanılabilirlik tarafında sevenlerinin takdirini kazanmayı başardı.

Henüz iPhone 14 serisi yeni tanıtılmışken iP­hone 15 modelleri hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Özellikle serinin Pro modelinde, kullanıcıları Premium modellere daha çok teşvik etmek amacı ile daha çok özel özellikler karşımıza çıkacak. Bununla beraber serinin baz modelinin de yüksek çözünürlüklü kamera ile geleceğine dair sızıntılar ortaya çıktı. İşte Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 15 serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 15 Kamera Özellikleri Belli Oldu!

iPhone 15 kamera özellikleri belli oldu. İddialara göre iPhone 15 serisinin baz modelinde bile 48 MP çözünürlüğünde ana kamera yer alacak. Yani artık iPhone 15 serisinden itibaren baz modelde dahi üyksek çözünürlüklü ana kameranın kullanılacağı kesinleşmiş oldu. İddialara göre iPhone 15 modeli, üçlü ana kamera ile gelecek. Bu kameralardan üçünün de kamera çözünürlüklerinin 48 MP olacağı biliniyor.

iPhone 15 Kamera

Serinin Pro Max modelinde 3x telefoto lense ek olarak 6x periskop kamera yer alması bekleniyor. Bununla beraber seriye ait Pro ve Pro Max modellerinde 3 nm üretim sürecinden geçen Apple A17 biyonik yongasının kullanılacağı da kesinleşmiş durumda. Söz konusu işlemcinin 3 nm üretim sürecinden geçmesinin önemli avantajlarının olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle güç verimliliği ve performans tarafında piyasanın en güçlü telefonu olacağından şüphemiz yok.

23 Eylül tarihinde beklenmesi beklenen seriye ait tüm modellerin USB-C girişine sahip olacağına dair de iddialar mevcut. Fakat henüz bu sızıntıların kesinleşmediğin, yani söz konusu modellerin Lightning girişi ile gelebileceğini de belirtelim. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung’tan Yeni Katlanabilir Ekran Teknolojisi: Flex Hybrid OLED