iPhone 15 Modeli Büyük Oranda Belli Oldu: Bakın Nasıl Görünecek

iPhone Türkiye fiyatları

iPhone 15 modeli artık neredeyse kesinleşti. Her ne kadar Apple sürprizleri sevmese bile yine de bazı ufak tefek değişiklikler yapabilir. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

ABD’li teknoloji devi Apple şu sıralar iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini piyasaya sürecek. Bu cihazların açıkçası çok büyük bir değişikliğe sahip olmayacağı ifade ediliyor. Apple devrimsel bazı yenilikler konusunda iPhone 15 modeline yönelecek gibi görünüyor. En azından tahminler bu yönde.

iPhone 14 modelleri görsel anlamda çentiklere veda edecek. Ancak bunun dışında çok büyük bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. iPhone 15 modelinin tanıtılmasına 1 yıldan daha uzun bir süre var. Bu akıllı telefon modelinde neler olacağı büyük oranda kesinleşmeye başladı. Öncelikle tasarımının iPhone ile kıyaslandığında çentikten tamamen kurtulmuş olacağını söyleyebiliriz.

iPhone 15 modeli tasarım değişikliğine gidiyor

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple iPhone 15 modellerinde hap ve delik tasarımını kullanacak gibi görünüyor. Böylece ön taraftaki çentik çok büyük oranda ortadan kalkmış olacak. Apple zaten çentikler nedeniyle büyük bir tepki alıyordu. Şimdi bu tepkiler az bile olsa azalacak.

iPhone 15 modeli

Yeni iPhone 15 cihazında 6,1 inçlik ekran olacak gibi görünüyor. Pro Max modellerinde ise 6,7 inç tercih edilecek. Böylece ekranın diğerlerine göre biraz daha büyük olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Lightning girişleri USB-C ile değiştirilecek.

Apple Avrupa tarafından istenen kurallara uyacak

Teknoloji devi Apple iPhone tarafından talep edilen kurallara uyacak gibi görünüyor. Ayrıca yeni iPhone 15 cihazlarında periskop foto lens teknolojisi tercih edilecek. Böylece 10x zoom avantajı sağlanacak. Ayrıca modem çipleri Apple imzalı olacak.

Hem donanım hem de tasarım açısından iPhone 15 büyük bir devrim yaratacak gibi görünüyor. Peki sizce bu yeni akıllı telefon modelinde daha başka hangi özellikler yer almalı. Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone Satışları Rekor Seviyelere Ulaşıyor: Apple Resmen Bomba Attı

>> WhatsApp ‘tan Eski iPhone Kullanıcılarını Endişelendiren Haber