iPhone Satışları Rekor Seviyelere Ulaşıyor: Apple Resmen Bomba Attı

iPhone satışları rekor seviyelere

iPhone satışları rekor seviyelere kadar ulaşıyor. Özellikle son dönemlerde iPhone satışlarının çok ciddi artış gösterdiğini görüyoruz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Akıllı telefon pazarı her geçen yıl çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda bu büyümenin gözle görülür bir şekilde arttığını görüyoruz. Asya pazarında Huawei rüzgarı esiyordu. ABD ambargosu ise onu geri plana düşürdü. Bu durum başka markaların ön plana çıkmasını sağladı.

Özellikle Apple gibi markalar Asya piyasasında çok daha fazla öne geçmeye başladı. Bu durum ABD ambargosunun işe yaradığını gösteriyor. Huawei her ne kadar geri planda kalsa bile aynı şekilde Apple onun yerini tamamen almak üzere. Çin’de bir ara Huawei satışları yükselse bile hemen ardından geriye çekildi ve iPhone liderliğe koştu.

iPhone satışları rekor üstüne rekor kırıyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda Apple artık Kuzey Amerika’daki satışları ile de gövde gösterisi yapacak. Satışlarını dünyanın birçok bölgesinde ikiye katlamayı başaran Apple bu defa gözünü Kuzey Amerika’ya dikti.

iPhone satışları rekor seviyelere

Bazı istatistiksel rakamlar ortaya çıktı. Görünen o ki iPhone satışları adeta uçuşa geçti. Kuzey Amerika bölgesinde satılan akıllı telefonların yüzde 51 gibi bir bölümü iPhone modellerine ait. Sadece bu bile Apple’ın ne kadar güçlü bir satış rakamına ulaştığını gözler önüne seriyor.

Android rakiplerine fark attı

Apple 2021 yılında birçok farklı rekor kırmayı başardı. Şirket bu rekorlarını 2022 yılında da sürdürecek. Kendi segmentindeki pazar payını yüzde 19 oranında arttırmayı başaran şirket böylece 39 milyonluk satış rakamlarını bile geçti. Her ne kadar hisseleri düşüşte olsa bile yine de Apple satış rakamları bakımından fazlasıyla tatmin edici bir rol oynuyor.

Mobil tarafa baktığımızda Samsung’un pazar payının yüzde 27 oranında olduğunu görüyoruz. Özellikle Kuzey Amerika’da Apple rüzgarı çok daha güçlü esecek gibi görünüyor.

İlgili Haberler:

>> iPhone Kötü Amaçlı Yazılım Saldırısı İle Karşı Karşıya: Uyarıda Bulundular

>> Android ve iPhone Gizlilik Tartışmaları Bu Video İle Yeniden Gündemde