iPhone 15 Pro Tasarımı Ortaya Çıktı: Artık Daha İnce!

iPhone Yasaklandı

iPhone 15 Pro modelinin tasarım tarafında sunacağı yeniliklere ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. İşte Eylül ayında tanıtılacak olan seri hakkında tüm detaylar.

iPhone 14 serisinin her yıl farklı tasarımlar ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Seriye ait tanıtılan son model, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde Dinamik Ada tasarımı bir hayli beğenilmişti. Özellikle işlevsellik tarafında Android modellerin yıllardır yapamadığı kullanım kolaylığını sunmayı başarmıştı. iPhone 15 serisi ile alakalı uzun süredir birçok dedikodu bulunuyor. Bazı kaynaklara göre söz konusu dinamik ada özelliği, iPhone 15 serisinin tüm modellerinde karşımıza çıkacak. Ayrıca iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin, serinin önceki modellerinden çok daha ince olacağı ortaya çıktı. İşte tüm sızıntılar.

iPhone 15 Pro Tasarımı Ortaya Çıktı: Artık Daha İnce!

İddialar iPhone 15 Pro’nun iç kısmı, iPhone 14’ün yenilenen alüminyum kasasına uyacak şekilde tasarlanmış. Bu değişiklik, telefonun önemli ölçüde daha kolay bir şekilde tamir edilmesine olanak tanıyabilir. iPhone 14’ten farklı olarak, iPhone 15 Pro’nun çıkarılabilir bir arka cama sahip olabileceği belirtiliyor. Bu durum, kullanıcıların kırık arka camı onarmak için daha düşük maliyetli çözümlere erişebilecekleri anlamına gelir. Şu anda, iPhone 14 veya 14 Plus’ın arka camını tamir etmek, garanti dışı onarımlar için 169 ila 199 dolar arasında değişiyor.

iPhone 15 Pro

Ancak, iPhone 15 Pro’nun çıkarılabilir arka cama sahip olması, müşterilere daha uygun fiyatlı onarım seçenekleri sunabilir. AppleCare+ planı sayesinde, kullanıcılar arka cam onarımını yalnızca 29 ABD dolarına yaptırabilirler. Bu plan, normal veya profesyonel bir modelinize bağlı olarak 79 ila 199 ABD doları arasında değişen bir fiyatla başlar. İki yıllık süreyi kapsayan bu plan, belirli bir süre içinde onarıma ihtiyacınız olabileceğini düşünenler için avantajlı olabilir.

Gurman’ın raporu, iPhone 15 Pro ve Pro Max için çeşitli tasarım yükseltmelerinden de bahsediyor. İddialara göre, bu yeni modellerde çerçeveler yaklaşık 2,2 milimetreden 1,5 milimetreye düşürülecek. Ayrıca, düşük enjeksiyon basınçlı aşırı kalıplama (LIPO) teknolojisi kullanılacağı belirtiliyor.

iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesi en erken Eylül ayına kadar beklenmiyor. Bu nedenle, resmi onaylamaların veya çürütmelerin gelecek birkaç haftada olacağı düşünülüyor. Kullanıcılar, iPhone 15 Pro ve diğer modellerle ilgili resmi bilgilerin açıklanmasını sabırsızlıkla beklemektedir.

İlgili Haberler

>> Google ve Bing Reklamlarında Artan Sahte Uygulama Tehlikesi